Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 05:43

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Грудне вигодовування

Стаття про роботу консультанта з ГВ



У щоденній роботі консультанта з грудного вигодовування (ГВ) постійно зустрічаються ситуації, коли чуєш одні і ті ж самі помилкові думки, яких чомусь не стає менше, незважаючи на достатню кількість статей у ЗМІ про сучасні погляди на проблеми годівлі. Молоді мами, що замовляють консультацію з грудного вигодовування (лактації), часто зовсім не мають уявлення до кого вони звертаються і яку допомогу можуть тут одержати.

 

Ми вирішили зібрати в одному місці найбільш стійкі міфи про роботу консультантів, щоб розвіяти їх раз і назавжди.

Міфи про консультування з грудного вигодовування


Консультувати з питань лактації (грудного вигодовування) може тільки медик.

Це розповсюджена помилка яка побутує тільки на території бувшого Радянського Союзу. Міжнародна Молочна Ліга - це організація мамів, створена мамами, і ці мами відрізняються від інших тільки тим, що самі змогли успішно годувати грудьми й пройшли спеціальне навчання, що допомагає їм консультувати інших. У них може бути будь-яка освіта, знання необхідні для своєї роботи вони одержують на спеціальних курсах. У програму навчання входять фізіологія лактації, міжнародні норми й правила успішного грудного вигодовування, психологія дітей, стандартні схеми дій у типових ситуаціях, а також особливі випадки при годівлі. Звичайно, серед них є й медики, але медики, які тимчасово не працюють по своїй медичній спеціальності. Консультування з грудного вигодовування (лактації) це громадська професія і самі досвідчені консультанти здобувають свій досвід саме на практиці.

Оскільки у консультанта немає медичної освіти, у нього немає права призначати ліки.

А консультанти з лактації й не призначають ліків. В тому і парадокс ситуації, що більшість проблем з лактацією - це не хвороби, і вони не вимагають лікування ліками. Навіть мастит, що починається, при грамотних діях мами проходить без наслідків і без ліків. Весь сенс у тім, щоб навчити маму правильно організувати свої дії й включити механізми саморегуляції, споконвічно закладені в систему "мати-дитя". Щоб це зробити, необхідно, по-перше, знати про існування таких механізмів і законів, по яких вони працюють, по-друге, мати досвід виправлення ситуації, що відхилилася від шляху, призначеного природою. Все це знає й вміє консультант.

Звичайно, іноді ситуація складається так, що без ліків не обійтися. Тоді консультанти звичайно пропонують звернутися до відповідного лікаря або залучають для спільної консультації лікаря або фармацевта. У програму навчання будь-якого консультанта входить також визначення границь своєї компетентності, і ніхто не буде брати на себе відповідальність їх перевищувати.

Окремо хочеться згадати по рекомендаціях щодо прийому БАД, трав і трав'яних настойок. У нашому випадку це рекомендації, почерпнуті з багаторічного практичного досвіду старших консультантів. Звичайно цей допоміжний засіб при проблемах, пов'язаних з малою кількістю молока або відмовою дитини від грудей, тому що психологічний стан мами при цьому дуже хитливий. Коли консультант дає таку рекомендацію, то завжди підкреслює, що із проблемою можна впоратися й без цього, але сформована практика показала, що використання таких-то трав допомагало жінкам почувати себе краще.

Звичайно пропонується на вибір кілька засобів. І жінка сама вибирає, що вона буде використовувати, але це не призначення ліків, а просто допоміжна процедура, від якої жінка завжди може відмовитися.

Любій годуючій мамі, така консультація буде корисною.

Ні, далеко не кожній. Дуже прикро буває їхати на інший кінець міста чи за місто для того, щоб прийти до мами, яка замовила консультацію тільки тому, що так зробила подруга. Консультант по лактації - це фахівець із грудного вигодовування, а не по будь-якому способі годівлі грудним молоком. Можна годувати грудьми по режиму, можна годувати зцідженим молоком з пляшки, можна вигодовувати змішаним методом, можна годувати молоком годувальниці - все це буде годівлею грудним молоком, але це не буде грудним вигодовуванням! Консультант з лактації діє, насамперед, у рамках законів природи, у якій немає пляшечок, сосок, дурачків, кип'яченої водички, режиму годівель і нічних перерв. Саме опираючись на закони природи, на знання фізіології нормальної лактації, консультант пропонує свою допомогу й досягає успіху. Якщо ж мама не збирається годувати грудьми і їй дорожче нічний спокій і чіткий графік - консультант їй нічим не допоможе!

Якщо тимчасово мама не може годувати нормально, консультанти завжди допоможе наблизити годівлю до природної схеми. Будь-яку, навіть зовсім безнадійну ситуацію можна виправити, опираючись на знання законів природи, що доводить успішний досвід релактації. (Відновлення молока в жінок, що перейшли на повністю пляшкове вигодовування або взагалі не годували грудьми). У той же час, коли навіть сама зовні благополучна годівля при ігноруванні законів природи, закінчується "раптовою" невдачею.

Консультація по лактації допоможе жінці, що:

  •  дійсно хоче годувати грудьми й усвідомлює важливість цього завдання;
  • хоча б щось чула про грудне вигодовування або готова почути й прийняти цю інформацію й керуватися нею;
  • свідомо вибрала допомогу фахівців з лактації, а не допомогу лікарів, погодившись, що практичний досвід годівлі може не збігатися із застарілими медичними приписами;
  •  готова на цьому шляху зустріти труднощі й згодна погодитися з деякими незручностями;
  • ставить перспективні інтереси дитини вище власних теперішніх інтересів.

Якщо приїхав консультант, ситуація повинна розв'язатися негайно.

Так буває тільки в дуже простих випадках. Найчастіше, особистий приїзд консультанта - це можливості розглянути конкретну історію вигодовування саме цієї дитини, побачити всі помилки в організації годівлі й скласти індивідуальну програму виправлення цих помилок. Але виправляти їх повинен не консультант, а безпосередньо мама, консультант може її тільки навчити.

От типовий приклад. Консультанта викликають на лактостаз. У завдання консультанта не входить, наприклад, розцідження грудей, з цим в стані впоратися сама мама, прикладаючи маляти до грудей за графіком. Консультант повинен перевірити, чи не утворилося в мами таких ущільнень у грудях, до яких дійсно необхідно пильна увага й регулярне зціджування, навчити маму безпечним й ефективним прийомам зціджування й показати з яких положень дитина може краще відсмоктати груди. Якщо в мами не виходить ні зціджувати, ні правильно прикладати, консультант може допомогти мамі відчути себе краще на найближчі 2-3 години, але без зусиль із боку мами все повернеться. Іноді доводиться приїжджати 2-3 дні підряд, поки мама дійсно навчитися робити все те, що їй необхідно. Якщо мама ретельно виконує всі рекомендації на поліпшення її стану йде від 1 до 3-х днів.

Виправлення будь-якої помилки в організації годівлі, це насамперед переучування мами, а часом і дитини. І на те й на інше потрібен час. Стійка зміна звичок дитини, наприклад, наступає не раніше ніж через 2 тижні. Повне відновлення лактації біля місяця. Тому консультація - це часто тільки перший крок на довгій дорозі мами до здоров'я свого й дитини.

Завжди можна обійтися однією консультацією.

Саме навпаки, одна консультація - це тільки констатація фактів і показ основних прийомів.
Якщо помилок у мами небагато й вона здатна до швидкого навчання, її подальший стан можна проконтролювати по телефоні. Якщо ж мамі дійсно потрібно чомусь вчитися, наприклад, правильному прикладанню дитини до грудей, то, як і при будь-якому навчанні, необхідний контроль, перевірка, виправлення. Ніхто ж не береться навчитися управляти автомобілем або робити масаж з одного уроку, а чомусь вчитися правильно годувати соромляться. Невже машина дорожче, ніж здоров'я власної дитини! Та й статистика свідчить, що у випадку повторного візиту успіх консультації наближається до 95%, тоді як у випадку одного єдиного візиту - близько 40%.

Я буду виконувати тільки ті рекомендації, які мені підходять, а якщо вони не допоможуть, винуватий буде консультант.

Як уже неодноразово згадувалося, консультант дає рекомендації, ґрунтуючись на знанні законів природи, а їх неможливо виконувати наполовину. Не можна змусити свої гормони працювати тільки тоді, коли Вам зручно, як неможливо змусити річку тимчасово зупинити свій біг. Даремно боротися зі стихією, потрібно вміти їй підкорятися. Якщо виконувати рекомендації консультанта по-своєму, то й бажаному результату не вийти, навіть якщо спочатку все виглядає прекрасно.

Якщо в якійсь ситуації консультант сказав, що цій дитини потрібно прикладати до грудей кожні 2 години, а мама це робить раз в 4 години, то не варто дивуватися, що до кінця дня до її грудей буде боляче доторкнутися. А якщо при цьому мама не стежить за правильним прикладанням, можна сміло пророчити, що через 2 дні тут буде мастит, а ще через тиждень - госпіталізація, тільки при чому тут консультант - це заслуга винятково мамина.

У мене не виходить виконувати всі рекомендації, тому я відмовилася від подальших консультацій.

Для цього й існують телефонні консультації й повторні візити, щоб розбиратися, що й чому не виходить. Можна подумати, що одягати дитину або взяти її на руки в молодої мами відразу вийшло спритно й красиво. Повторюю, на навчання йде час, а можливість корекції ситуації саме й допомагає навчитися як треба. Саме тим мамам, у яких щось не виходить і потрібні подальші консультації.

Переучувати дитину, відмовлятися від дурачка, пляшок, виправляти прикладання - це дуже жорстоко по відношенні до дитини, раніше все було тихо й мирно, а тепер в будинку стоїть дитячий крик!

Перш ніж що-небудь міняти в житті своєї дитини потрібно дуже добре зрозуміти, навіщо це робиться.
Спробуйте подивитися на проблему з іншого боку, хочете миру й спокою в будинку негайно - залишайтеся при своїх помилках і через пару місяців тихо й мирно переходите до годівлі із пляшки.

Якщо ж мама все-таки хоче годувати дитину грудьми досить довго, то прийдеться вписуватися в наявні закони біології. Звичайно, дитина буде протестувати, адже всі ці пляшки, дурачки, способи прикладання до грудей, штучно нав'язані перерви - світ до якого він звик, до чого його вже привчили батьки. Коли мама щось міняє у своєму спілкуванні з дитиною, його маленький світ валиться й потрібно час, щоб сформувався новий. "Оксамитової революції" тут не буває, це пов'язане з особливостями психіки маленької дитини. Немовля сприймає світ не так як ми, у нього не буває півтонів, або всі добре, або все погано. Тому якщо те, що було раніше для нього уособлення того, що "всі добре", новий стиль спілкування він обов'язково сприйме як "все погано". Однак, якщо мама продовжує бути завжди поруч зі своїм малям і демонструвати йому свою любов, то він зрештою зрозуміє, що зі світом усе в порядку. Наберіться терпіння, адже ці зусилля спрямовані не на якусь гіпотетичну мету, а на цілком конкретне прагнення: перевести дитину на грудне вигодовування - унікальне, призначене природою особисто їй спосіб харчування.

Я виховую дитину без насильства, а методи консультантів - це прямий тиск на дитину, я не хочу його «ламати»!

Так не ламайте, на здоров'я, тільки отут відбувається споконвічна плутанина понять. "Ламають" уже, що сформувалася особистість, із твердими установками, які не відповідають чиїмось вимогам або соціальним нормам. Якщо саму маму коли-небудь грубо й жорстко "ламали", то в ній живе інстинктивний страх перед будь-яким насильством і тому вона бачить його навіть там, де насильства немає й у згадці. "Ламати" дитину можна, грубо змушуючи робити щось, на що вона зовсім не розрахована природою - обливаючи її холодною водою, занурюючи в ополонку, залишаючи її годинами репетувати одну.

У дитини, поки ще немає твердих установок, є набір звичок, її враження про світ тільки формується й у цій картині домінуючою особою є мама. У мами є зовсім певні фізіологічні й соціальні функції, які в ідеалі дитина засвоює поступово, з перших днів свого життя. Серед цих функцій є й контролююча роль, яку дуже добре виконують досвідчені багатодітні мами, але про яку постійно забувають мами молоді. Мама повинна демонструвати дитині межі його поведінки не тоді, коли вона починає плазувати або ходити, а з перших днів життя, з першого прикладання до грудей. У будь-якого мами ссавця дитинча яке прикусило або смикає груди буде негайно поставлений на місце. Те ж зробить африканка, полінезійка, будь-яка "нецивілізована" жінка. Саме тому, коли приходить час реальних заборон, мамі іноді досить просто продемонструвати, що вона не дозволить так поводитися, і ніякі "не можна" не потрібні. Це звичайний процес навчання дитини, запрограмований самою природою, дитина розрахована на таке навчання із самого раннього дитинства.

Якщо мама не вчила дитину з перших днів, як вона повинна поводитися під грудьми, у неї є прекрасний шанс, нарешті, почати виконувати свої безпосередні материнські обов'язки. І "ламати" вона буде не закладений характер, а неправильно сформовані нею ж самою звички. Це звичайне переучування, а не насильство. Поки дитина така мала, нові звички формуються всього за 2 тижні.

Консультант по лактації дає поради по організації догляду за дитиною, а це моє особисте

У зв'язку з тим, що більшість проблем грудного вигодовування зв'язано саме з організацією годівлі, ці проблеми тісно переплетені з питаннями догляду за дитиною. Іноді без додаткових консультацій по догляду, результату взагалі не одержати. Особливо часто це буває при недостатньому наборі ваги в дитини і відмові дитини від грудей.

Для повноцінної лактації необхідно тісна взаємодія в системі "мати-дитя", досить тривалий щоденний фізичний контакт, спільний сон і т.д. Призначаючи ті або інші міри для виправлення ситуації, консультант, якщо це необхідно, завжди пропонує мамі навчитися деяким прийомам догляду, з якими вона незнайома. Деякі мами відмовляються, а даремно, тому що саме відповідний догляд закріплює в дитини нові звички, і дозволяє йому повною мірою відчути материнську любов і турботу. Від того, наприклад, як дитину одягають, чи використовують сповивання, залежить ступінь фізичного контакту при годівлі. Від того, який масаж або гімнастику її роблять, залежить її сприйняття навколишнього світу, а значить і ступінь довіри до мами. Всі консультанти, що пройшли підготовку в нашому Центрі вивчали психологію новонародженого й немовляти і їхні ради по догляду грамотні й компетентні.

Якщо я буду виконувати всі рекомендації консультанта в якості тимчасової перехідної міри, то коли ж наступить час, коли все це можна буде проігнорувати, і дитина, нарешті, почне харчуватися так, як зручно мамі - спати по ночах і їсти по режиму?

Ніколи не наступить! Сніг не може падати тільки по тим дням, які нам зручні. Процес годівлі дитини повинен залежати від її віку й фізіології, а не від того, наскільки це нас влаштовує. Грудне вигодовування - це не примха, не вигадка, не тимчасова міра, а нормальний процес росту й розвитку дитини. Якщо мама не готова поміняти філософію годівлі, не готова прийняти право дитини харчуватися так, як призначено їй природою, краще нехай і не починає. У всякому разі, для власних експериментів не потрібна допомога консультантів по лактації.

Консультант з лактації - це особа, для якого грудне вигодовування дитини - необхідний закон життя, вона готова поділитися знаннями по цьому питанню з усіма бажаючими, але змінити ці закони не в її силі...                                                 

                                                                                                                    Майорська М. Б.,
досвідчений консультант з ГВ
Джерело: бюлетень Центра пренатального виховання

"Рожана", м. Москва
Переклад Тетяни Яремко




Джерело: http://yaremko.livejournal.com
Категорія: Грудне вигодовування | Додав: Татіка (29-Кві-2010)
Переглядів: 1689 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024