Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 14:09

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Вагітність по тижнях 1-10 тиждень

 

1 тиждень вагітності : ознаки вагітності


Оскільки перший тиждень вагітності, по суті, вагітністю ще не є, цілком природно, що ніяких змін у своєму організмі жінка не відчуває. У яєчнику тільки починає дозрівати майбутня половинка нової людини - яйцеклітина. Фолікул збільшується в розмірах і виробляє естроген. Менструація закінчується, дратівливість, слабкість, сонливість,, характерні для передменструального синдрому, поступаються місцем гарному настрою і жаданню діяльності.

 

 

2 тиждень вагітності : ознаки вагітності

Другий тиждень передбачуваної вагітності співпадає з першою фазою менструального циклу. По суті, вагітності ще немає, тому ніяких відчуттів, пов'язаних із зародженням нового життя у жінок виникати не може. В середині менструального циклу жінка може переживати деяке відчуття тяжкості внизу живота, пов'язане з овуляцією. При настанні вагітності це відчуття зберігається упродовж усієї другої фази циклу.

Починаючи з моменту овуляції, починають поступово збільшуватися і нагрубать молочні залози, посилюється апетит, з'являється дратівливість, запальність, але доки ці явища виражені трохи і ніяк не можуть свідчити про зачаття.Деякі жінки, знаходячись на другому тижні вагітності, навіть не здогадуються про свій стан, тому ми виклали ряд ознак, які допоможуть вам підтвердити факт зародження нового життя.

3 тиждень вагітності : ознаки вагітності

Третій тиждень, по суті, відкриває вагітність. Починаючи з моменту зачаття, в організмі жінки починається перебудова функцій усіх органів і систем, змінюється обмін речовин і причиною тому являються гормональні зміни, що виникають в результаті запліднення. Вже на 3-му тижні деякі жінки починають відчувати перші передбачувані ознаки вагітності. Ці ознаки дуже суб'єктивні і не можуть бути виявлені за допомогою приладів.
У деяких особливо чутливих і недовірливих представниць прекрасної статі, прагнучих мати дитину, такі відчуття можуть виникнути необгрунтовано, лише на тлі особливого стану нервової системи. .
У самого початку вагітності ви можете відчути зміну апетиту. Воно може виражатися в появі відчуття постійного голоду або, навпаки, у відсутності бажання є.гикати необгрунтовано, лише на тлі особливого стану нервової системи.
Вагітність може зробити вас украй вередливими в їжі. Раніше улюблені блюда можуть опинитися поза милістю, поступившись місцем екзотичним пристрастям у вигляді недозрілих яблук або сухих макаронів. Практично завжди виникає відраза до деяких запахів, наприклад, до запаху курки або м'яса, трохи пізніше вони ж, можливо, будуть викликати появу нудоти і навіть блювоту.
З виникненням вагітності багато жінок стають дратівливими, плаксивими, запальними. Усі ці зміни обумовлені гормональними змінами в організмі, що викликають перебудову вищої нервової діяльності і формування домінанти вагітності.
Гормональні перебудови стають причиною нагрубання молочних залоз. Груди стають важкими, збільшуються в об'ємі, але ці метаморфози цілком порівнянні зі змінами, що відбуваються в другій половині менструального циклу. В основному вагітність визначається по відсутності менструації в очікуваний термін. Керуючись одним чинником, досить складно точно визначити наявність вагітності, тому ми нижче описали ряд ознак, що підтверджують наявність вагітності.

4 тиждень вагітності : ознаки вагітності

На четвертому тижні вагітності поява перших її ознак стає усе більш вірогідною. Зміни, що відбуваються в організмі жінки, зачіпають усі органи і системи. У головному мозку починає формуватися домінанта вагітності, незабаром вища нервова діяльність буде спрямована на створення сприятливих умов для виношування дитини. На зміну дратівливості і плаксивості прийде спокій і умиротвореність.
На 4-му тижні у більшості жінок починають з'являтися передбачувані ознаки вагітності. Змінюється апетит і смакові пристрасті, нерідко виникає непереносимість запахів. Тільки один вид і запах "неугодної" їжі може викликати слинотечу і нудоту. У деяких вагітних вже зараз вранці виникає блювота. Рефлекси настільки високі, що дотик зубною щіткою до кореня мови негайно провокує блювотний позив.
Емоційні реакції на буденні ситуації стають украй вираженими. Жінка починає дратуватися з будь-якого приводу, стає образливою і плаксивою. Іноді зрушення у вищій нервовій діяльності носять виражений характер і супроводжуються розвитком депресії. Найбільш схильні до емоційних порушень ті вагітні, які були раніше схильні до передменструальних змін.
Вже на 4-му тижні вагітності починається вироблення хорионического гонадотропіну, проте кількість його доки настільки мало, що застосування тестів на вагітність і лабораторних методів дослідження не має сенсу зважаючи на велику вірогідність некоректних результатів.
Імплантація вже завершилася, і зародок зможе бути виявлений в матці за допомогою високочутливих апаратів УЗД. Проте дослідження проводиться рідко, оскільки, власне приводу для нього доки немає. Термін чергової менструації доки не настав, затримки місячних немає. Варто відмітити, що кожен організм індивідуальний, тому не усі нижчевикладені ознаки можуть бути присутніми саме на цій, деякі можуть проявитися трохи пізніше. До того ж прояв ознак багато в чому залежить від того, який раз ви вагітнієте, тому як у тих, що народжували перший і другий раз навіть терміни токсикозу можуть розрізнятися.

5 тиждень вагітності : ознаки вагітності

П'ятий тиждень характеризується появою вірогідних і достовірних ознак вагітності, тобто, починаючи з цього терміну, вагітність може бути підтверджена лабораторними аналізами і клінічними дослідженнями.
Мабуть, найочевиднішою для жінки ознакою вагітності є фізіологічна аменорея.
Починаючи з 5-го тижня вагітності кількість хорионического гонадотропіну, що виробляється однією їх оболонок ембріона, стає достатньою для виявлення хімічними методами. Концентрація хорионического гонадотропіну в крові і сечі жінки може бути визначена лабораторними аналізами, проте найчастіше гормон виявляється домашніми тестами на вагітність. Псевдопозитивних тестів на вагітність не буває, оскільки ХГ з'являється тільки в результаті життєдіяльності ембріона.
Ложно- негативні результати цілком можливі, коли в організмі жінки спостерігаються гормональні збої і вагітність розвивається з порушеннями. Проте, передусім, некоректні результати домашніх тестів на вагітність пов'язані з порушенням правил постановки реакції.
Позитивний тест на вагітність - не привід сидіти, склавши руки. У найближчий же час, для підтвердження маткової вагітності слід відвідати жіночу консультацію. Тільки знаходження ембріона в матці, виявлюване при УЗД, дає остаточну відповідь: вагітна жінка або ні. Крім того, при УЗД унеможливлюється розвитку позаматкової вагітності. Як правило, при вагітності жіночий організм зазнає чималі зміни, деякі з яких здатні виражатися зовні(наприклад, потемніння ареоли або збільшення талії).

6 тиждень вагітності : формування плодового пухиря

 

 

 

 

 

 

 

У наповненому рідиною просторі усередині бластоцисти починає формуватися амніотична оболонка - плодовий пухир, який захищатиме вашу дитину від механічних дій упродовж усієї вагітності, аж до самих пологів. Зараз у ембріона розвивається система кровообігу, пов'язана з вашою за допомогою ворсинок хоріону (пальчики, що належать клітинам, що прикріпляються до вистилаючого шару матки). Починають формоватися спинний мозок дитини і зачатки центральної нервової системи.
Кровоносні судини утворюють те, що згодом стане пуповиною - каналом життєзабезпечення для вашої дитини.

7 тиждень вагітності : розвиток ембріона

На сьомому тижні вагітності, відповідному п'ятому тижні розвитку ембріона, починає швидко збільшуватися голова зародка і досягає 0,8 см в діаметрі, що пов'язано з активним формуванням головного мозку. У головній частині нервової трубки утворюється п'ять потовщень - мозкових пухирів, що відповідають п'яти відділам мозку. Починають утворюватися нервові волокна, що сполучають центральну нервову систему і внутрішні органи плоду.
Триває розвиток органу зору. Передній мозковий пухир випинається і дає початок сітківці очей і зоровим нервам.
На п'ятому тижні розвитку ембріона передній відділ кишки підрозділяється на глотку, стравохід і шлунок. Продовжує активно збільшуватися печінка і підшлункова залоза, ускладнюється їх будова. Середній відділ кишки випинається у бік пуповини. Він все ще пов'язаний з жовтковим мішком. Із заднього відділу кишкової трубки формуються пряма кишка і сечостатевий синус, які дають початок простаті і сечовому міхуру.
Дихальна система доки представлена тільки трахеєю, утвореною випинанням переднього відділу кишки.
З боків від первинної нирки з'являються два потовщення - статеві валики, що є зачатками статевих залоз, сюди починають "підтягуватися" статеві клітини.
Росте хребетний стовп, з'являється його перший шийний вигин. Довжина зародка вже складає майже 2 см Руки мають лопаткообразную форму, нижні кінцівки значно відстають від них в розвитку.
Продовжує ускладнюватися будова плаценти, що супроводжується значним посиленням кровопостачання ембріона. Її товщина до кінця сьомого тижня вже складає 1,1 см
Саме ця стадія вагітності, коли закладаються самі основи усіх органів і систем, має величезне значення для внутріутробного розвитку дитини і робить вплив на його здоров'я упродовж усього майбутнього життя. Перший період в розвитку закінчується в 12 тижнів вагітності.
Пам'ятайте, що багато медикаментів можуть зашкодити зростаючій дитині, тому у разі будь-яких сумнівів обов'язково консультуйтеся з лікарем.

8 тиждень вагітності : розвиток ембріона

Восьмий тиждень вагітності, також як і сьома, характеризується бурхливим розвитком нервової системи зародка. Головний мозок відособляється від спинного, утворюється мозочок і довгастий мозок, ускладнюється будова нервових клітин - нейронів. Зміни, що відбуваються в нервовій системі, супроводжуються збільшенням рухової активності зародка. Ембріон починає згинати і розгинати голову, повертати її в сторони.
Голова зародка на цьому етапі розвитку неспіввимірна з тулубом, її розміри досягають 1,1 см при загальній довжині тельця 2,75 см Починають вимальовуватися людські риси обличчя. Очі залишаються як і раніше широко відкритими, формується кришталик. З боків від голови можна вже побачити вушні раковини. Чітко визначається ніс і носові ходи.
На ручках зародка починають формуватися пальці, ліктьові і променезап'ясткові суглоби. Ніжки як і раніше дещо відстають в розвитку і все ще схожі на лопатки.
Продовжують розвиватися статеві залози плоду. За відсутності Y - хромосоми із статевого валика утворюється яєчник. Розвиток жіночих статевих органів йде під впливом материнських гормонів, формування ж чоловічих, залежить від тестостерона, що утворюється в організмі самого плоду чоловічої статі. Під дією цього гормону утворюються придатки яєчка, сім'явивідні протоки, сечовипускальний канал чоловічого типу, передміхурова залоза і зовнішні статеві органи.
Шкідливі дії на організм матері на восьмому тижні вагітності можуть привести до порушення диференціювання статі плоду. При надмірній дії естрогену і відсутності тестостерона може порушуватися формування чоловічих статевих органів хлопчиків, а при недоліку статевих гормонів матері спостерігається недорозвинення статевих органів дівчаток.

9 тиждень вагітності : розвиток плоду

На дев'ятому тижні вагітності, відповідному сьомому тижні розвитку ембріона, спостерігається активний розвиток кінцівок. Формуються усі суглобові зчленування, на руках і ногах починають відособлятися пальці. Ембріон активно рухає руками. Згинає і розгинає їх в ліктьових суглобах, підносить до особи. Періодично випрямляючи ноги в колінах, він розташовує їх уздовж тулуба.

Раніше витягнута голова зародка починає округлятися, але все ще складає половину довжини тіла. Діаметр голівки ембріона 1,38 см, довжина тіла - 3,66 см. Обличчя вже має людські риси. Очі ще більші, але починають прикриватися віками. Уши як і раніше розташовані низько. З'являються перші смоктальні рухи. Починає зникати хвіст.

Серце ембріона все ще трикамерне і полягає їх двох передсердя і одного шлуночку. У крові починають циркулювати еритроцити.

Триває розвиток травної системи, формуються різні відділи кишечника, ускладнюється будова печінки і підшлункової залози.

Дихальна система теж зазнає значні зміни. Зародкова трахея починає галузитися на бронхи.

Первинна нирка закінчує своє існування, починають формуватися вторинні(справжні) нирки, надниркові залози і сечоводи.

На дев'ятому тижні вагітності на УЗД вже можна помітити, коли ембріон спить, а коли він не спить і проявляє рухову активність.

10 тиждень вагітності : розвиток плоду

Десятий тиждень вагітності, що відповідає восьмому тижню розвитку зародка, завершує ембріональний період розвитку людини. З наступного тижня зародок називатиметься плодом. Почнеться новий етап розвитку - фетальний період.
На десятому тижні вагітності майбутня дитина вже має свою групу крові і можна визначити його приналежність.
Головний мозок продовжує активно розвиватися, починається диференціювання кори. Півкулі ще більше відособляються від середнього і довгастого мозку. Нервова система повністю розділена на центральну частину і периферичну.
Голова зародка вже має округлу форму, але все ще невідповідний велика. Діаметр голівки складає 1,73 см при загальній довжині тіла 4,71 см, очі повністю прикриваються віками.
Плід активно рухається, повертає і розгинає голову, підносить руки до обличчя, "смокче палець", випрямляє ніжки.
У цей період ембріон починає заковтувати навколоплідні води, нирки починають утворювати сечу, яка скупчується в сечовому міхурі і виводиться назовні.
На 10-у тижню вагітності закінчується перший етап формування плаценти, кровопостачання ембріона виходить на новий рівень. Зростає кількість гормонів, що синтезуються плацентою, жовте тіло вагітності, розташоване в яєчнику, починає в'янути. Плацента поступово бере на себе функцію підтримки вагітності, її товщина складає 1,34 см

На десято-одинадцятому тижні тіло матки збільшується настільки, що їй стає тісно в порожнині малого тазу. Дно матки починає підніматися над лобковим зчленуванням. Дуже скоро верхній її край можна буде промацати руками. Жінка в цей період починає відчувати повноту і деяку тяжкість в області тазу. Періодично виникають відчуття в пахових областях, що тягнуть, обумовлені натягненням зв'язок матки. Живіт почне округлятися дещо пізніше. Загальна надбавка ваги в 1-1,5 кг доки мало позначається на фігурі.

Ті вагітні, хто помітно схуднув під час токсикозу, повертаються в колишні параметри ваги.

Все ще може турбувати прискорене сечовипускання. Але поява різі, печіння, болі повинно насторожувати з точки зору інфекції сечовивідних шляхів.

На третьому місяці вагітності багато жінок починають скаржитися на безсоння. Їх сон стає чуйним, поверхневим, нерідко виникають яскраві, лякаючі сновидіння. Усе це позбавляє якісного відпочинку в нічний час, призводить до накопичення втоми. Причиною подібних явищ є надмірна збудливість нервової системи і постійні думки про здоров'я майбутнього малюка.

Формування домінанти вагітності, необхідної для турботи про майбутнє потомство, супроводжується утворенням активної зони збудження в корі головного мозку, вплив якої поширюється на інші відділи мозку і триває в нічний час. В результаті, головний мозок не розслабляється, і підсвідомість починає продукувати барвисті картинки. Вагітна жінка зобов'язана навчитися повноцінно розслаблятися. Іноді необхідно прибігати до легких заспокійливих препаратів, типу валеріани або пустирника.

 

 

 



Джерело: http://zhenskij-sajt.ru
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (03-Лис-2014)
Переглядів: 4463 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024