Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 22-Лис-2024, 07:39

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Вагітність - поради майбутнім матерям

Перший місяць вагітності

 Починаючи з другого тижня, майбутнє дитя отримує все, що споживає мати
 Відчутний біль у налитих грудях, дещо набубнявілі й потемнілі соски, затримка менструації на 1-2 тижні, нудота, підвищення температури тіла до 37°С, швидка втомлюваність, сонливість, дратливість, зміна смакових вподобань - ознаки на користь вагітності. А що ж відбувається в утробі жінки? Яйцеклітина на 3-4-ий день після запліднення починає мігрувати із маткової труби в матку, щоб під дією спеціальних ферментів прикріпитися до її стінки. А із 7-10-ого дня імплантований плід починає контактувати з організмом матері - отримує все, що їсть, п'є і чим дихає жінка. На третьому тижні закладаються майбутні органи дитини (розподіляються тканини для їх формування), із 23-ого дня починає битися серце. Зрозуміло, що навіть у цей період під дією шкідливих факторів можуть виникнути вади розвитку. Отже, все залежить від способу життя, який обере вагітна.
 Не можна!
 *вживати алкоголь;
 *палити;
 *вживати будь-які ліки.
 
Полюбіть дитяче мило 
 Багатьох жінок турбує збільшення кількості виділень із піхви. Та хвилюватися марно, якщо вони білого кольору і без специфічного запаху. Це - результат зростання у матці кровотоку, починаючи із 2-3-ого тижнів вагітності, внаслідок чого крізь стінки судин виділяється більше рідини, інтенсивніше злущуються відмерлі клітини оболонок статевих органів. Зупинити цей процес не можна (за увесь період вагітності кровотік зростає майже в 20 разів), просто жінка повинна частіше здійснювати гігієнічні процедури. Оптимальним засобом гігієни для вагітної вважається дитяче мило, яке, на відміну від косметичних, не порушує мікрофлору внутрішнього середовища статевих органів і не здатне спричинити дисбактеріоз.
 

Піст і вегетаріанство - не для вагітних

 Жінці, яка виношує дитину, можна і треба їсти все. У раціоні обов'язково мають бути тваринні білки: в них містяться незамінні амінокислоти, необхідні для закладки органів дитини. Тому усі релігії дозволяють вагітним у піст їсти скоромне. Найліпше споживати нежирне м'ясо, щоб не перевантажувати печінку, - із курки, теляти, кроля, при чому не менше 100 грамів на день. Це стосується і риби - підійдуть судак, щука, минтай, хек. До речі, віддайте перевагу вареним і печеним стравам із м'яса й риби.
 Не захоплюйтеся блюдами із макаронних виробів, картоплі (особливо смаженої), а також кондитерськими виробами, бо це - зайві калорії, котрі приносять лише додаткові кілограми. А в першій половині вагітності приріст маси тіла жінки має складати 200-250 грамів за тиждень, тобто на кінець першого місяця - до одного кілограма, хоча деякі вагітні у цей період навіть худнуть (через токсикоз).
 Їжте овочеві гарніри із моркви, буряку, капусти, картоплі, причому більше печених або тушкованих, бо сирі можуть викликати здуття живота, біль. Це зазвичай лякає жінку, вона нервує, внаслідок чого починає скорочуватися матка, провокуючи викидень. До речі, яблука також ліпше пекти.
 Не нехтуйте кашами: гречаною, вівсяною, пшоняною. Рисову й манну зведіть до мінімуму.
 Споживати кілограмами фрукти - нерозумно, бо вони містять легкозасвоювані вуглеводи, котрі є джерелом калорій. Дійсно фрукти багаті на вітаміни, але останніх чимало в м'ясі й овочах. До того ж, щоб отримати, скажімо, добову норму вітаміну С, треба з'їсти 1 кілограм апельсинів, а такі дози можуть спричинити діатез у майбутнього малюка. Щодо прийому штучних вітамінів - не купуйте їх самовільно або за порадою аптекаря (гіпервітаміноз, особливо надмірне надходження вітамінів А і В, може мати негативні наслідки для розвитку дитини), а лише проконсультувавшись із гінекологом. Застерігаю від споживання аж по склянці морквяного соку, ліпше змішувати його із яблучним (1:2) або їсти сиру моркву, тоді не передозуєте вітамін А.
 Щодня на вашому столі повинні бути молоко, кефір, сметана, молочно-кислий і твердий сири, багаті на кальцій, украй потрібний організму матері й дитини. До речі, молочні жири не здійснюють додаткового навантаження на печінку. Але з метою уникнення зайвих кілограмів ліпше купувати продукти із невеликим вмістом жиру - 2,5 відсотка. 
 Звичайно, вагітній жінці важко витримувати всі ці рекомендації: у зв'язку із частими змінами смаку, їй часом хочеться з'їсти щось "неправильне" на зразок копченої риби чи торта із кремом. Можна іноді балувати себе, бо строгі обмеження - постійний стрес для вашої дитини. Пам'ятайте: коли ви ласуєте смачною стравою, отримуєте задоволення, а відчуття радості передається і малюкові. Тільки намагайтеся не захоплюватися такими продуктами - обмежуйтеся одним шматком.
 
Як перехитрити токсикоз
 Зазвичай жінка із перших днів вагітності відчуває нудоту. Чому? - ваша печінка не здатна швидко перебудуватися у зв'язку зі збільшеним на неї навантаженням (вона додатково виводить і продукти обміну малюка). Тому токсикоз - своєрідне отруєння материного організму цими продуктами. Пригасити його прояви можна, зменшивши навантаження на свою печінку:
 - вилучити із раціону смажені, копчені, гострі, жирні страви;
 - їсти невеликими порціями 6-8 разів на добу, останній прийом їжі не пізніше, як за 2 години до сну;
 - уранці, перед вставанням із постелі, напівлежачи випити склянку холодної перевареної води або соку із сухарем;
 - охолоджені страви, на відміну від гарячих, не викликають нудоту.
 

Що робити із закрепами

 В організмі жінки, яка завагітніла, інтенсивно починає продукуватися прогестерон - гормон, який розслаблює м'язи матки, зберігаючи цим вагітність. Але його дія в організмі не вибіркова - він однаково впливає і на м'язи шлунка, кишечнику, внаслідок чого виникають закрепи.
 *Вчасно скажіть про це своєму лікарю, він допоможе скоректувати режим харчування.
 *Споживайте у великій кількості овочі, вони багаті на клітковину, тому сприяють очищенню кишечнику.
 *Їжте хліб із висівками, відмовтеся від білого.
 *Не обмежуйте питний режим (1-1,5л на добу). При дефіциті води в організмі вагітної з нього погано виводяться продукти обміну, а тому гальмується процес побудови органів дитини.
 Не можна!
 *приймати традиційні послаблюючі препарати;
 *застосовувати очищаючі клізми, бо ці засоби, підсилюючи перистальтику кишечнику, можуть спровокувати переривання вагітності.
 
Увага - комп'ютер!
 Не така велика шкода від випромінювання, як від стресу, який отримує організм вагітної протягом 4-5-годинної роботи за комп'ютером. Якоїсь особливої втоми жінка може й не відчувати, але внаслідок тривалого напруження уваги й центру зору в її організмі виробляється катехоламін - гормон стресу, котрий негативно впливає на рівень уже згадуваного прогестерону. Окрім цього, дитина в утробі такої матері піддається постійним стресам. Вихід - через кожні 20 хвилин робити 10-хвилинні перерви, встаючи з-за комп'ютера, якомога менше проводити часу за ним, за змогою у перші 12 тижнів вагітності повністю відмовитися від нього.
 

Не можна!

 *носити вантажі понад 3 кілограми;
 *відвідувати сауну;
 *приймати дуже гарячі ванни;
 *ходити на фізпроцедури, пов'язані із перегріванням.
 

Другий місяць вагітності: час вживати фолієву кислоту

 Який він - ваш малюк
 Ваш малюк схожий на велику кому, довжиною 3-4 сантиметри і вагою 2-3 грами (на кінець другого місяця вагітності). На потовщенні, котре незабаром стане головою, з'являються щілини - майбутні очі і вуха. На 4-5-му тижнях серце набуває чотирикамерної форми. Започатковуються зуби, шлунок, підшлункова і статеві залози. На 7-8-му тижнях з'являються пальці, і тільки потім (що цікаво) - кінцівки у вигляді невеликих сегментів. Із 8-го формується нервова система. Тому з кінця другого і протягом третього місяців жінка має приймати фолієву кислоту, украй потрібну організму малюка в цей період. Цим забезпечите народження здорової і розумної дитини.
 

Організм вагітної захищений від аднекситів

 У цей період у жінки можуть підсилитися прояви токсикозу. Розміри живота не змінюються, але продовжують наливатися груди (внаслідок росту залозистої тканини, яка після пологів продукуватиме молоко), і це часто супроводжується болем. Проте не потрібно ні змащувати чимось соски, ні масажувати молочні залози. Відчуваючи біль внизу живота, з боків, жінки часто припускають запалення яєчників, але варто знати, що організм вагітної сам подбав про захист від аднекситу. А біль пов'язаний з інтенсивним ростом матки - вона розтягує зв'язки, котрі прикріплюють її до стінок тазу. Неприємні відчуття справа пояснюються ще й розтягненням спайок у жінок, яким у минулому видаляли апендицит.
 Вибираємо новий бюстгальтер
 Затямте: цей елемент білизни впродовж усієї вагітності і в період грудного вигодовування має служити не прикрасою вашого тіла, а засобом для підтримання молочних проток у горизонтальному положенні. Тому бюстгальтер повинен бути зручним:
 * відповідати розміру збільшених грудей,
 * із бавовни,
 * на широких бретелях,
 * без кісточок, поролонових чи інших прокладок.
 Якомога частіше бувайте на свіжому повітрі
 Хоча б одну годину на день вагітна повинна присвячувати прогулянці, причому походи на базар, у магазин не враховуються. Адже коли людина гуляє (іде повільним кроком або відпочиває в парку на лавці), всі системи організму перебувають у стані спокою, відповідно розслаблена й нервова система. А якщо задоволена, врівноважена вагітна, то і дитя в її лоні почувається комфортно. Дихання за таких умов рівне, значно глибше, ніж коли жінка поспішає з роботи, тому і кисню потрапляє в організм набагато більше.
 Відвідини кафе, барів, ресторанів ліпше замініть вивченням архітектури рідного міста або милуванням краєвидами природи. По-перше, вагітним корисно споглядати красу, а по-друге, перебування в приміщенні, наповненому тютюновим димом, так само шкодить малюку, як і куріння матері.

 Статеві стосунки тільки на користь
 Доведено, що систематичне (протягом 9 місяців) потрапляння сперми на стінки внутрішніх статевих органів жінки забезпечує еластичність шийки матки і запобігає її нерозкриттю під час пологів. Цей ефект пов'язаний із простагландином (складова сперми), котрий знижує рівень колагенових волокон у тканинах шийки матки, завдяки чому вона "м'якшає". Тому спринцюватися після статевого акту не потрібно.
 Подружжю, яке очікує на малюка, у статевих стосунках треба орієнтуватися тільки на бажання жінки - вона не повинна відчувати болю чи якогось дискомфорту.
 Протипоказаннями до статевого життя є загроза переривання вагітності, а також проблеми із невиношуванням у минулому. Таким жінкам треба обов'язково проконсультуватися із гінекологом.
 

Про інфекції, котрі можуть загрожувати здоров'ю малюка

 Жінки, які перехворіли на хламідіоз, уреоплазмоз, мікоплазмоз, герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз, повинні ще на етапі планування вагітності пройти спеціальне обстеження. Якщо з якихось причин не встигли - обов'язково треба здійснити його на ранніх строках вагітності, щоб у разі активізації того чи того вірусу вчасно провести лікування імуноглобулінами (призначені спеціально для вагітних).
 А майбутнім матерям, які в дитинстві не хворіли вітряною віспою, краснухою, треба остерігатися контакту із малими дітьми, бо ці захворювання небезпечні для новонароджених.
 * Оптимальний строк для проходження першого УЗД - 8-12-ий тиждень вагітності з метою раннього виявлення вад розвитку.
 * Аналіз на TORCH-інфекції бажано проходити всім жінкам, особливо тим, які до вагітності страждали на аднексит, запалення матки і шийки матки, кольпіт, молочницю.
 

Третій місяць вагітності. Будь-які ліки матері протипоказані

 У вашого малюка починають функціонувати нирки, він уже виділяє сечу в навколоплідні води. На 10-му тижні можна диференціювати голову, тулуб, кінцівки. Завершується формування кісткової системи. На кінець 11-го тижня дитина починає рухатися, правда, мати ще не відчуває цього. У тримісячного малюка цілком сформовані статеві органи, але наберіться терпіння, бо розпізнати на УЗД майбутніх доньку чи сина ще дуже важко.
  Жінки, які надто страждали від проявів токсикозу, на кінець 12-го тижня вагітності полегшено зітхнуть: неприємні симптоми поступово зникнуть і можна буде без остраху їсти все. Але пам'ятайте, що майбутня мати повинна уникати переїдання, висококалорійних страв, одноманітної їжі - словом, рекомендації щодо повноцінного харчування залишаються актуальними протягом усього терміну вагітності.
 

Якщо жінка застудилася

 У першому триместрі вагітності імунітет матері ослаблений, оскільки її організм звикається з організмом малюка, в результаті жінка слабо захищена від різних вірусних інфекцій. Тому у цей період треба особливо дбати про себе - уникати місць великого скупчення людей, не перевтомлюватися, удосталь спати, уникати стресів. Для стимулювання захисних сил організму приготуйте "вітамінну бомбу" - пропущені через м'ясорубку ізюм, курагу, чорнослив, лимони зі шкіркою змішайте з медом (по 200-300 грамів кожного продукту) і вживайте по одній чайній ложці щоранку.
 Якщо ж застуда вас не обминула, негайно зверніться до свого акушера-гінеколога. Пам'ятайте, що будь-які лікарські засоби (хіміопрепарати, гомеопатичні і навіть деякі фітопрепарати) шкодять вашому малюкові. Скажімо, є лікарські трави, здатні підвищувати тонус матки. Без обмежень можна вживати лише вітамін С, причому найліпше в природному вигляді, - чай із лимоном, відвар шипшини, чорну смородину, капусту, особливо квашену (до речі, ці продукти варто їсти щодня із метою профілактики). Споживайте й природні фітонциди - часник і цибулю, - окрім того, порозкладайте на підвіконні у квартирі подрібнені ці овочі. Багато пийте теплої підкисленої рідини. І головне - не панікуйте: із малюком буде все гаразд, якщо дотримуватиметеся цих вимог. 
 

Четвертий місяць вагітності - Нарешті малюк подав матері сигнал

 Запам'ятайте точну дату перших порухів
 З приводу цього у вагітних часто виникають зайві переживання: мовляв, чому так довго дитина не рухається. А це залежить від індивідуальної чутливості матері. Скажімо, деякі (переважно ті, хто народжує вперше) не можуть вчасно розпізнати перші рухи малюка, котрі часом нагадують проходження газів у кишечнику, тому відчувають їх на 18-20-му тижнях вагітності. А матері з досвідом фіксують ці сигнали ще на 16-18 тижнях, причому образно диференціюють перші рухи дитини - схожі на живу рибку в животі, на бульбашки із газованої води, на плюскіт хвиль і подібне.
 І недарма лікарі вимагають запам'ятати точну дату перших порухів: окрім даних УЗД і останніх місячних, цей показник забезпечує більш точне вирахування строку пологів.
 

Зловживання кальцієм не на користь вашій дитині

 У малюка вже сформовані всі органи й системи, а з четвертого місяця вагітності починається процес їхнього вдосконалення. Наприклад, з'являються відчуття дотику й смаку (дитина заковтує навколоплідні води), у печінці розвиваються канальці, наростає м'язова маса, зміцнюється скелет за рахунок накопичення солей кальцію. Але застерігаю вагітних від додаткового прийому цього мікроелементу: передозування Са сприяє тому, що на момент пологів кістки дитини стають твердими, тоді як мають бути м'якими для комфортного проходження малюка пологовими шляхами. Унаслідок зловживання матір'ю кальцієм дитина може народитися із тяжкими пологовими травмами на зразок ушкодження головного мозку, та й сама роділля отримує розриви. Пам'ятайте, що в достатній кількості Са міститься в полівітамінах для вагітних, окрім того, він надходить в організм із їжею, тому приймати його додатково не треба.
 Ваша округлена фігура потребує особливого догляду
 Починаючи із 14-го тижня матка поступово піднімається над лонним зчленуванням, унаслідок чого округлюється живіт і нарешті оточуючі помічають, що ви вагітна. Час подбати про зміну свого гардеробу - відмовтеся від одягу із тиснучими поясами й резинками в ділянці живота. Придбайте спеціальні труси для вагітних із завищеною передньою частиною. У результаті інтенсивного росту матки, накопичення в організмі жиру, потрібного для майбутньої лактації, збільшення молочних залоз на грудях, животі, стегнах поступово розтягується шкіра. Тому на четвертому місяці вагітності вже можна застосовувати креми від розтягнень, особливо жінкам із сухим типом шкіри і старшим 25 років, бо в них низький ступінь еластичності шкіри. Найліпше обирати крем за порадою акушера-гінеколога, до того ж ці засоби повинні бути ліцензовані, перевірені, мати висновки медичних експертів і головне - не викликати на вашому тілі алергічних реакцій.
 Загартовуємо груди
 У цей період природно можуть з'являтися із сосків незначні білуваті або прозорі виділення, з метою вбирання котрих застосовуйте круглі прокладки для годуючих матерів. Лякатися цього не треба, насторожувати мають тільки виділення із кров'ю, про що відразу повідомте свого лікаря.
 Уже можна готувати молочні залози до майбутньої лактації. Доцільно щодня робити для них контрастний душ (тепла і холодна, але не крижана, вода), уранці і ввечері обтирайте соски кубиком льоду (із ромашки або шалфею) - ці процедури загартовують шкіру сосків, роблять її стійкою до травм.
 Про обов'язкові обстеження
 На 16-му тижні вагітності проводять діагностику хвороби Дауна й вроджених вад нервової системи дитини. До минулого року користувалися двома методами: УЗД і пунктування плаценти. Правда, точну діагностику забезпечує тільки другий, але ця методика не є цілком безпечною, про що попереджують кожну жінку. Адже для дослідження шприцом беруть клітини плаценти (вона містить такий хромосомний набір, як у малюка), а ця процедура може зумовити переривання вагітності або інфікування матері й дитини. Тому сьогодні користуються методом біохімічних маркерів вроджених вад плода і хвороби Дауна - ефективним і безпечним. Його проводять на 16-20-му тижнях вагітності.
 Аналіз крові на гемоглобін здійснюється один раз на два місяці, а якщо він низький, то перед кожною консультацією акушера-гінеколога (щомісяця).
 Жінки, у яких із чоловіками різні резус-фактори, повинні здавати кров на резус-конфлікт з інтервалом півтора місяці. Це стосується і вагітних із І (00) групою крові. У перших виявляють антитіла (їх виробляє організм жінки, якщо малюк успадкував батьків резус). У матерів із І групою крові виявляють рівень гемолізинів. І антитіла, і гемолізини можуть руйнувати кров дитини, ушкоджувати печінку, селезінку, викликаючи гемолітичну хворобу, жовтяницю тощо. Тому регулярне здійснення цих аналізів забезпечує вчасне проведення курсу терапії, спрямованого на зниження рівня антитіл і гемолізинів, якщо вони перевищують допустиму норму. 
 Час займатися гімнастикою
 Нарешті ви зможете дізнатися стать свого маляти: на кінець 19-го початок 20-го тижнів вагітності статеві органи чітко видно на апараті для УЗД. У цей період посилюється ріст тулуба й кінцівок, унаслідок чого частини тіла дитини стають пропорційніші (до цього голова із тулубом перебували у співвідношенні 1:1). До кінця місяця розміри малюка помітно подвоюються - його зріст сягає до 24 см.
 Не перевантажуйте хребет
 Жінка раптом помічає, що частіше звичного відвідує туалет. Це пояснюється інтенсивним ростом матки, котра давить на сечовий міхур. На кінець 20-го тижня вагітна періодично може відчувати біль у попереку, також пов'язаний зі збільшеними розмірами матки (вона здавлює нервові закінчення хребта). У зв'язку із цим жінка повинна уникати тривалого перебування в одному положенні (шкідливо і стояти, і сидіти). На роботі, особливо сидячій, через кожні 30-40 хвилин влаштовуйте 5-7-хвилинні паузи - походіть. На кухні працюйте по 20 хвилин, а потім відпочивайте - полежте або повитирайте пил, полийте квіти тощо (у рухові - порятунок). Уникайте ручного прання, в процесі котрого напружуються поперек і передня черевна стінка, внаслідок чого підсилюється біль у хребті і може виникати тонус матки (а це провокує переривання вагітності). 
 Вагітним корисне плавання
 Уже можна займатися спеціальною гімнастикою. Жінка повинна готувати до пологів м'язи живота і тазового дна, але, звісна річ, не традиційним качанням пресу. Найліпше тренуватися під наглядом інструкторів, які сьогодні діють при багатьох жіночих консультаціях. Пропоную кілька вправ для самостійного виконання вдома.
 1. Повільно відводьте пряму ногу вбік, вперед і назад (по 10 разів кожною кінцівкою), але уникайте інтенсивних махів.
 2. Присідайте, поставивши ноги на ширині плечей. Обидві вправи виконуйте, спираючись на спинку стільця або на шведську стінку.
 3. Лежачи на спині, здійснюйте рухи ногами, імітуючи їзду на велосипеді.
 Варто знати, що вагітним дуже корисне плавання, оскільки у воді розвантажується хребет.
 Як запобігти варикозу
 *Варто носити еластичні колготи.
 *Усім вагітним можна застосовувати гелі-венотоніки, котрі сприяють підвищенню тонусу венозних стінок, знімають втому і набряки.
 *Увечері корисно робити контрастні ножні ванни - по 2 хвилини, закінчувати холодною.
 *Ефективні таблетовані засоби на основі кінського каштану, але їх приймати тільки за призначенням лікаря.
 На четвертому місяці вагітності ви раптом починаєте сприймати оточуючий світ "новими" очима - виявляється, навколо стільки вагітних, матерів із колясками, дитячих магазинів... І більше нічого не помічаєте. Не дивуйтеся, якщо й у майбутнього батька спостерігатиметься зміна інтересів у цьому напрямку - значить, ваш чоловік досить вдало "завагітнів".
 Малюк подав сигнал, що ви вже не донька, а мати
 Не дивуйтеся, звичайно, рідна ненька вважатиме вас повік своєю донею і ви їй віддячуватимете тим самим. Але через призму діадичних стосунків (дитячо-батьківських й інтимно-особистісних) цю роль жінка виконує лише до певного моменту. Спочатку ви - дитина для своєї матері й дружина для чоловіка. Та одного дня малюк займе ваше місце в дитячо-батьківській діаді. Це станеться тоді, коли він уперше заявить про себе, ніжно постукавши кулачком вам у живіт. А ви відповідно маєте зайняти місце матері. Усвідомлення своєї нової ролі природно викличе деякі внутрішні переживання, але ж реалізувати себе в материнстві - завдання кожної жінки. Віднині саме ви відповідаєте за дитину, а батько - за вас обох.
 Не проґавте шанс розкрити в собі майстра
 У цей період вагітна перебуває на гребені творчої активності. Жінка власноруч починає щось шити, в'язати, або не виходить із кухні, щодня дивуючи чоловіка кулінарними шедеврами, або пише картини. Ті, хто роками мріяли про дисертацію, та все не доходили руки, буквально за кілька тижнів закінчують наукову роботу, причому без перенапруження й зайвих нервів. Майбутні мами-студентки без труднощів здають сесію. До речі, в другому триместрі вагітні часто розкривають у собі не знані до цього таланти. Якщо у вас не прокинулося бажання творити, спробуйте чимось зайнятися - неодмінно знайдете себе в якійсь справі. Головне - не проґавити період підйому (він зазвичай триває 2-3 тижні), бо потім бажання й енергія згаснуть. 
 Чоловіки, ховайте гроші: настав період гніздування
 Приблизно із 27-го тижня вагітності жінка починає хаотично все зносити додому: дитячі речі, посуд, всілякі полички, картини, серветочки, - словом, активно


Джерело: http://emergency.at.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (24-Бер-2011)
Переглядів: 2952 | Теги: Розвиток, Вагітність, перший місяць, Поради, токсикоз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024