Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСр, 17-Кві-2024, 00:51

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

Вчитися народжувати - екзотика або необхідність

Підготовка до пологів - Вчитися народжувати - 
екзотика або необхідність

Багато хто напевно погодиться з тим, що період вагітності має свою, ні з чим не порівнянну ауру, коли життя набуває новий сенс, нові відтінки. Наше існування наповнюється якимсь особливим внутрішнім світлом, відчуттям покладеної на нас високої місії.
Дійсно, більшість майбутніх мам, намагаючись передати свій новий стан, описують відчуття безмежної відповідальності, з яким раніше просто не доводилося стикатися. Здається, чого б тільки не зробила, щоб дитина народилася здоровою і міцною.
Для чого ми ходимо в "школу”?

Досить часто, особливо в останньому триместрі вагітності, нас відвідують тривожні думки про майбутні пологи, і не без підстав. Цей радісний момент, кульмінація довгих місяців очікування є одночасно і серйозним випробуванням для мами і її малюка. Давно відомо, що у момент народження закладаються найфундаментальніші шари нашої психіки.
Від того, як дитина пройде свій родовий марафон, багато в чому залежить характер майбутнього дорослого, його стійкість до різних неладів, уміння постояти за себе, здатність радіти життю і любити що оточують.
Сприятливі обставини складаються завдяки правильному настрою матері в пологах, її любові, постійній підтримці, упевненості і спокою,которые малюк вбирає в себе ще до народження на світло. Такий емоційний настрій дуже важливий і для самої роженицы,т.к. полегшує її стан і сприяє максимально фізіологічному і легкому родоразрешенію.
Звичайно всі ми влаштовані індивідуально, по-різному переносимо біль і психічні навантаження. У зв′язку з цим, фахівці в області акушерства і перинатальної (допологовою) психології все частіше говорять про те, що вагітних потрібно ” учити народжувати”!
На перший погляд навіть сама фраза "я вчуся народжувати” звучить незвично, тому що пологи - процес суто природний, де про все необхідне природа вже давно поклопоталася. Школи допологової підготовки пріємущественно відвідуються для придбання теоретичних знань і ради спілкування один з одним. Такі заняття дають жінці упевненість, виконують необхідну психотерапевтичну функцію.
Значення такої програми дуже велике, але виявилося недостатнім. Озброївшись великим арсеналом записів, майбутня мама вважає себе цілком підготовленим для пологів. На жаль це не зовсім так.
Акушерський досвід показує, що з першою сильною сутичкою всі повчання і лекції, отримані в "школі”, жінка забуває і відчуває розгубленість, напругу, а деколи і страх перед своїми новими відчуттями. Це особливо стосується тих, що народжують вперше. Чому ж наші заняття не приносять плодів? Спробуємо розібратися, але спершу.

Дамо слово природі.
Поки ми слухаємо лекцію, розмовляємо, вчимося самомасажу и”правильному диханню” на сутичках, ми весь час перебуваємо в режимі активного неспання. Ця функція забезпечується в основному корою великих півкуль мозку і дає нам можливість добре засвоювати інформацію на рівні інтелекту.
Проте під час пологів під впливом природних фізіологічних процесів відбувається гальмування кори і зростає активність підкірки і спинного мозку. Це стародавніші, архаїчні структури нервової організації, що відповідають за наші тваринні інстинкти, природну суть. Подібний механізм называется”родовой домінантою” і є захисним.
Він зменшує вплив всіляких подразників (зовнішніх і внутрішніх) на нервову систему породіллі і робить її менш схильною до різних видів стресу. Такий "особливий родовий стан” допомагає жінці заспокоїтися, відчути себе розкріпаченим і розслабленим..
Саме тоді наш мозок виділяє найбільша кількість ендорфінов - природного морфіну, який є прекрасним знеболюючим засобом, що дозволяє уникнути зайвого використання наркотичних препаратів. Крім того, цей стан запускає виділення простагландінов - біологічно-активних речовин, сприяючих розм’якшенню тканин статевих шляхів..
Тканини стають податливішими і розтяжними, таким чином дозвіл проходить ськорєєе, а травматичний ризик для мами і малюка зменшується. Тепер стає зрозумілим, навіщо акушерка часто просить породіллю розслабитися, але залишається неясним, чому нам так важко буває послухатися її ради навіть після довгої підготовки в школі вагітних.
Не заблукати в задзеркаллі.

Як вже згадувалося, на заняттях работает”окультуренная” частина нашої психіки, одна з функцій якої.- стримувати прояви природних інстинктів. Навчається пріємущественно голова, залишаючи осторонь потреби тіла, якому потрібне природніше, стихійне середовище підкірки..
Ось і виходить, що готуємося ми в одному режимі, а народжуємо в іншому, забуваючи всі навики, придбані на лекціях.
На жаль сучасній жінці важко бути природною, звідси виникають складнощі. Вона покріпачила жорсткими стереотипами поведінки, які диктує суспільство, а природа пед’являєт до неї всі ті ж вимоги, як і сотні років назад. Навпаки, представниці примітивних народів (від лати. primitivus - простій, нехитрий) народжують легко, можна сказати професійно.
Це пов′язано не тільки з певною розкутістю в поведінці., але і з відсутністю у них зайвих тривог і страхів, які ми якраз маємо в достатку, завдяки величезній кількості засобів масової інформації. Наші страхи приводять до психологічної напруги в пологах, неможливості міцного встановлення "родової домінанти”, звідси неминуче возникает фізична напруга, опір тіла, несущее хворобливі відчуття, що знов порождает страх, замыкая порочний круг.
В цьому випадку медики вдаються к акушерському наркозу.
 
Під його дією жінка поводиться, подібно до п’яної, не орієнтується в тому, що оточує, втрачає емоційний зв′язок з дитиною і контроль над своїми пологами. Реальна пам’ять про цей проміжок часу у неї відсутня, а тіло запам’ятовує всі перенесені відчуття.
Така ситуація може приводити до післяродової депресії, затримувати відновлення після пологів.


Джерело: http://vugillya.kiev.ua
Категорія: Вагітність та пологи | Додав: Татіка (13-Лип-2010)
Переглядів: 1049 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024