Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСб, 20-Кві-2024, 04:02

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Свята, традиції, обряди

У категорії матеріалів: 31
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам

З сірого, похмурого неба падав сніг. Білий-білий! Весела юрба бігала по двору, бавилася у сніжки. Аж ось над двором пролунало:

- Хлопці, а давайте зробимо сніговика!!!

Гвалт ущух. Хлопці взялися до роботи і незабаром посеред двору стояв невеличкий Сніговик, дуже гарний і чипурненький. Замість рук - гілки, очі - блакитні кришечки від пляшок, ніс - морква, замість рота - маленька гілочка.

- Не вистачає відерця на голову, - відказав один хлопчик.  Казка про Сніговика

Свята, традиції, обряди | Переглядів: 3105 | Додав: Татіка | Дата: 01-Січ-2010 | Рейтинг: 4.5/2 | Комментарі (0)

Давним-давно, може, за мільйони світлових літ, коли наша планета була звичайнісіньким уламком якогось невідомого світу й гасала по чорному Космосу без руля і без вітрил, не було на ній нічого, крім товстелезного льодяного панцира. Єдиним господарем на тому льодовищі був Мороз, а владарювала Льодяна Королева.
Тепер уже кожному малюкові відомо, що навіть у глибокому Космосі достобіса усякого мотлоху, тож Морозові клопоту вистачало — пильнувати за чистотою у своєму господарстві та переповідати космічні плітки Королеві, яка ховалася від жахів космічного безладу у Льодяному Палаці.

Маленьке космічне тіло, якому лише колись судилося стати планетою Земля, мандрувало невідомо куди, то стикаючись, то розбігаючись із подібними собі. Іноді воно наближалося до котроїсь з великих Зірок, і тоді льодяний панцир майбутньої Землі вловлював далеке проміння, міріади кольорових блискіток спалахували у найдрібніших його кристалах. В одну мить холодна і темна космічна мандрівниця перетворювалася в осяйну красуню... Ах!


Свята, традиції, обряди | Переглядів: 5351 | Додав: Татіка | Дата: 01-Січ-2010 | Рейтинг: 2.5/2 | Комментарі (0)

День святого Миколая, напевно, найочікуваніше й улюблене свято і для дорослих, і для дітей. Насамперед, мабуть, тому, що в цей час межа між дитинством і дорослістю повністю зникає, і кожен відчуває себе безпечною дитиною.


Вихід у світ такої антології, яка об’єднала й історичні факти, й легенди, оповідання і казки про життя святого Миколая, не може бути непоміченим. Адже саме його ім’я приносить внутрішнє тепло й душевний трепет. Тим паче, що й життя чудотворця овіяне чималою кількістю легенд.

Миколай народився близько 280 року в мало­азійському місті Патарі, в провінції Римської ім­перії Лікії. Досі існує переказ про те, що не­­мовлям Микола відмовлявся від ма­теринського молока під час посту, а під час обряду хрещення дивом встав на ніжки, прийнявши таїнство стоячи. За переказами, його батьки були багатими й віруючими християнами, які охрестили сина відразу після його народження, що тоді було рідкісним явищем. Змалку Миколай вирішив присвятити своє життя Господу. Хто не знає розповіді про те, як дитиною він уночі розносив подарунки бідним удовам і сиротам? Іще за життя його називали батьком усіх бідних і беззахисних і вірили, що він має дар творити дива.

Свята, традиції, обряди | Переглядів: 2152 | Додав: Татіка | Дата: 19-Гру-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Був тихий зимовий вечір десь у середині грудня.

На великому ліжку сиділи мама з маленькою дівчинкою Софійкою.

Їй вже було аж два рочки, і маленька дуже любила, коли матуся розповідала їй казочку.

Та сьогодні мама розказувала не звичайну казку, а легенду про святого Миколая, адже через кілька днів свято і Миколай має принести Софійці подарунок, бо вона була дуже слухняною дівчинкою.

- Святий Миколай, - розпочала матуся, - захисник всіх подорожніх і дітей.

Давно-давно, жив хлопець Миколай. Був він сирота. Його батько й мати померли, залишивши синові велике майно.

Мав Миколай дуже добре серце і хотів допомогти всім довкола.

Під покровом ночі Миколай брав на плечі мішок з харчами, грошима і одягом та йшов до осель бідняків. А там підкидав подарунки у вікна.

Дуже любив він дітей, тому вони найпершими отримували подарунки.

Але не забував і про вдів, сиріт і інших нужденних.
Свята, традиції, обряди | Переглядів: 3188 | Додав: Татіка | Дата: 19-Гру-2009 | Рейтинг: 5.0/3 | Комментарі (0)

Зимової ночі перед дев'ятнадцятим грудня Святий Миколай опускається на срібній вервечці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотавій киреї, він заходить до кожної хати і кладе дітям у черевички або під подушки свої пречудові небесні гостинці. Правда, збитошникам Святий Миколай дарує хіба що прегарного прутика, бо з неба він бачить кожного з нас і добре знає, хто чемний, а хто й не дуже...

- Що ти хочеш отримати в нагороду за добре життя на землі? - запитав Го-сподь у Миколая, коли після смерті його душа постала перед престолом Всевишнього.


- Нічого не хочу, - відповів Миколай, тільки дозволь мені, Боже, хоч інколи сходити з неба на землю і відвідувати дітей, яких я дуже сильно люблю.

- Я знав, що ти про це попросиш. Ти зможеш це робити. Щороку, в день своїх іменин, сходитимеш на землю.

З того часу в ніч з 18-го на 19-те грудня Миколай ходить по землі і розносить добрим дітям подарунки. Своїм прикладом він і нас заохочує чинити добро для ближніх і дуже радіє, коли і дорослі, і діти йому в цьому допомагають.


Свята, традиції, обряди | Переглядів: 1292 | Додав: Татіка | Дата: 19-Гру-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)


За кілька днів до Нового року ви починаєте нервувати, погано спите, гарячково гортаєте модні журнали, вишукуючи відповідь на питання: що подарувати синові, чоловікові, мамі, подрузі, свекрусі, співробітниці і ще багатьом, кому, на ваш погляд, ви обов’язково повинні надати увагу. Часу залишається все менше, а мета як і раніше не досягнута. В останню мить ви скуповуєте в найближчому універмазі всі хоч трохи пристойні сувеніри, розсовуєте їх по кульочках і — даруєте! Слава богу, наступний Новий рік наступить тільки через дванадцять місяців Що покласти під ялинку
Свята, традиції, обряди | Переглядів: 1253 | Додав: Даяна | Дата: 16-Гру-2009 | Рейтинг: 1.0/1 | Комментарі (0)

Православна церква шанує пам'ять апостола Андрія Первозванного, що є одним з найбільш шанованих православних святих. Андрій був найпершим з апостолів, що пішли за Сином Божим, за що й отримав прізвисько "Первозванний". Апостол Андрій проповідував християнство в різних країнах. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, Крим, Причорномор'я. 13 грудня приблизно 62 року н.е. апостол за свою проповеднічеськую діяльність був страчений на розп'яття в грецькому місті Патри.

13 декабря - День памяти Апостола Андрея Первозванного

Апостол Андрій був родом з Галілеї. Ця північна частина Святої Землі відрізнялася родючістю і мальовничістю, а жителі її - добродушністю та гостинністю. Галілеяни легко уживалися з греками, в множині що населяли їх країну, багато хто говорив по-грецьки і навіть носили грецькі імена. Ім'я Андрій - грецьке і в перекладі означає «мужній». 

Андрій, раніше інших апостолів послідував за Господом, одержав найменування Первозванного. Він перебував з Христом протягом всього періоду Його суспільного служіння. 

Після Воскресіння Спасителя апостол Андрій разом з іншими учнями удостоювався зустрічей з Ним і був присутній на Оливній горі, коли Господь, благословив їх, вознісся на Небо. Після зішестя Святого Духа апостоли кинули жереб, кому в яку країну варто йти для проповіді Євангелія. Долею св. апостола Андрія були обширні країни Віфінії і Пропонтиди, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії. Апостол Андрій був родом з Галілеї. Ця північна частина Святої Землі відрізнялася родючістю і мальовничістю, а жителі її - добродушністю та гостинністю. Галілеяни легко уживалися з греками, в множині що населяли їх країну, багато хто говорив по-грецьки і навіть носили грецькі імена. Ім'я Андрій - грецьке і в перекладі означає «мужній». Андрій, раніше інших апостолів послідував за Господом, одержав найменування Первозванного. Він перебував з Христом протягом всього періоду Його суспільного служіння. Після Воскресіння Спасителя апостол Андрій разом з іншими учнями удостоювався зустрічей з Ним і був присутній на Оливній горі, коли Господь, благословив їх, вознісся на Небо. Після зішестя Святого Духа апостоли кинули жереб, кому в яку країну варто йти для проповіді Євангелія. Долею св. апостола Андрія були обширні країни Віфінії і Пропонтиди, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії.

Свята, традиції, обряди | Переглядів: 2004 | Додав: Татіка | Дата: 13-Гру-2009 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарі (0)

21 червня 1971 року археолог і поет Б.Мозолевський знайшов скіфську пектораль. Коли про це відкриття дізналися в світі, довго не могли повірити в реальність знахідки. Жаль, звичайно, що зоряна година життя Бориса Мозолевського наступила в час, коли його Вітчизна ще була під московською імперською парасолею. Колеги з півночі пригасили хвилю захоплення й цікавості до української пекторалі, що була народилася в різних куточках планети. Слава Богу, що найцінніша археологічна знахідка XX ст. залишилася в Києві. Поема золотого сонячного сяйва Адже досі зберігаються в Москві та Петербурзі інші скарби українського степу — золотий гребінь з кургану Солоха, срібні чаші з Гайманової могили і надії на повернення їх в Україну немає. Як і багатьох інших скіфських та сарматських знахідок.

Що ж являє собою пектораль? Вона виготовлена із золота високої проби, має чистий сонячний колір. Зображення, які вона принесла нам з гли-бини віків, розділяються на три яруси: так званий тваринний, рослинний і сцени з життя скіфів. Спеціалісти вважають, що загальна тема сюжетів — буяння весни, іншими словами, — прихід нового року. Адже в сиву давнину новий рік розпочинався не 1 січня, а у весняне рівнодення.

Свята, традиції, обряди | Переглядів: 1547 | Додав: Татіка | Дата: 01-Лис-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

КАНУН ДНЯ ВСЕХ СВЯТЫХ
All Hallows Ewe - Halloween

 

Когда-то это был языческий праздник умерших, дошедший до наших дней как "День Всех Святых". Ночью дети и взрослые, одетые в костюмы фантастических существ, играют в "кошелек или жизнь". Они ходят от дома к дому и просят их угостить, угрожая какой-либо проделкой. Канун Дня Всех Святых приходится на 31 октября. 1 ноября — День Всех Святых (английские названия — All Hallows Day, All Hallowsmas, All Saints, All Saints' Day, All Souls' Day).
Древние кельты называли этот праздник "Sanhain" (произносилось это "Соу'ан"). Отмечали его как наступление зимы и приход кельтского Нового года. Само слово "sanhain" означало "конец лета". В Ирландии этот же праздник назывался "Samhein", или "La Samon", что означало "Праздник Солнца". В Шотландии его именовали "Hallowe'en" ("Хэллоуин"). У кельтов праздник посвящался солнцу. Во время него зажигался священный огонь и выполнялись различные обряды, так или иначе связанные с костром. В эпоху властвования друидов, — каста жрецов у кельтов, — на время празднования гасились все огни, кроме тех, что были зажжены друидами. Для хозяев домов устанавливался особый вид платы за священный огонь, горевший на их алтарях.

Свята, традиції, обряди | Переглядів: 1668 | Додав: Даяна | Дата: 20-Жов-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Другий (Великий) Спас, Преображення Господнє (19 серпня). Одне з найбільших хліборобських свят. Його ще називали святом урожаю. Кожен селянин вважав за святий обов'язок віднести до церкви на посвяту овочі, фрукти, гриби, мед у стільниках, обжинкові вінки чи жмут колосся жита й пшениці, хліб — щедрі дарунки природи.
Преображення Господнє (Яблучний спас) Перед Спасом є два тижні посту — «спасівка». Існує легенда, що спасівка — це є продовження Великого посту. Бог призначив для Великого посту дев'ять тижнів, а святі отці почали просити Бога, щоб щось із тим зробив, бо для людей затяжко витримати такий довгий піст. Тоді Бог розділив той піст на дві частини: сім тижнів весною перед Великоднем і два тижні в кінці літа перед Спасом. Ось чому за народнім віруванням у спасівку треба так само постити, як і у Великий піст.
Свята, традиції, обряди | Переглядів: 2153 | Додав: Татіка | Дата: 19-Сер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024