Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 29-Бер-2024, 12:16

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

У категорії матеріалів: 40
Показано матеріалів: 31-40
Сторінки: « 1 2 3 4

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам

Інкубаційний період коклюшу триває від 3 до 15 днів, у середньому – 5-8 днів. Перебіг хвороби можна розбити на три періоди: катаральний, спазматичний і реконвалесценції.

Клініка коклюшу в дітей Катаральний період характеризується помірним підвищенням температури: іноді температура буває субфебрильною чи навіть залишається нормальною, рідко спостерігається значне підвищення температури тіла (до 39 °С і вище). З перших днів хвороби з’являється сухий кашель без специфічних особливостей. Поступово цей симптом посилюється, стаючи основним у картині хвороби. Вже наприкінці катарального періоду кашель набуває характеру більш-менш тривалих нападів і має дві особливості: виникає переважно в нічний час і закінчується блюванням. Нерідко в катаральному періоді буває нежить. Самопочуття хворого або не змінюється, або несуттєво погіршується, зберігається апетит. Катаральний період триває 3-14 днів. Іноді, особливо у грудних дітей, він скорочується до 5-7 днів, подекуди, навпаки, може затягуватися.

Перехід до другого, спазматичного, періоду відбувається поступово. З’являються типові напади спазматичного чи конвульсивного кашлю, що виникає раптово або після коротких провісників (аури): дере в горлі, тисне в грудях, виникає занепокоєння. Напад складається з серії коротких кашльових поштовхів, що йдуть безпосередньо один за одним без передиху на видиху. Потім хворий робить глибокий судомний вдих, що внаслідок спастичного звуження голосової щілини супроводжується свистячим звуком (реприз). Після цього напад продовжується у вигляді таких же кашльових поштовхів із подальшим свистячим вдихом. Протягом нападу кашлю може бути кілька репризів. Чим тяжча форма коклюшу, тим довші напади кашлю і тим більшою кількістю репризів вони супроводжуються. Напад кашлю закінчується відкашлюванням в’язкого прозорого мокротиння, іноді блюванням. При тяжких нападах кашлю мокротиння може мати домішки крові. Блювання після приступу – не абсолютно постійна ознака. Чим тяжча форма коклюшу, тим частіше воно спостерігається. При легкій формі коклюшу блювання трапляється рідко або взагалі відсутнє.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1656 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

С.О. Крамарєв, д.м.н., професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, головний інфекціоніст МОЗ України

Щороку в світі реєструється близько 50 млн випадків захворювання на коклюш і близько 300 тис. випадків смерті від цього захворювання у країнах, що розвиваються. Летальність від коклюшу в таких країнах сягає 4%. Європейський регіональний комітет ВООЗ поставив за мету скоротити захворюваність на коклюш до 2010 р. до рівня 1 на 100 тис. населення.

Коклюш у дітей: сучасні погляди на захворювання Незважаючи на те що в Україні щепленнями проти коклюшу щороку охоплюється 90-95% дітей, захворюваність на нього залишається на досить високому рівні. Щороку в країні реєструється 3-4 тис. випадків коклюшу серед дітей, переважно віком до 1 року, коли хвороба перебігає особливо тяжко з багатьма ускладненнями та несприятливими наслідками. В Україні реєструються випадки смерті дітей від цієї хвороби.

Збудником коклюшу є бактерія Bordetella pertussis, відкрита у 1906 р. французькими вченими Борде і Жангу. Вхідними воротами інфекції при коклюші є верхні дихальні шляхи. Коклюшна паличка колонізує слизову оболонку гортані, бронхів, бронхіол, а також легеневі альвеоли. Збудник розмножується переважно в ділянці рефлексогенних кашльових зон. Бактеріємії і проникнення збудника в різні органи і тканини при коклюші не відбувається.

Механізм одного з провідних симптомів коклюшу – спазматичного кашлю – найбільш повно й переконливо пояснює концепція А.І. Доброхотової, І.О. Аршавського і В.Д. Соболівник, згідно з якою безупинний потік імпульсів, що надходить з боку рецепторів слизової оболонки дихальних шляхів під впливом коклюшного токсину, призводить до виникнення в ЦНС стійкого вогнища збудження дихального центру, що характеризується ознаками домінанти за О.О. Ухтомським. Збудження із домінантного вогнища іррадіює на прилеглі центри (блювальний, судиноруховий, тонічної іннервації гладких м’язів та ін.), що проявляється відповідною клінічною симптоматикою: блюванням, виразною схильністю до генералізованого судинного спазму (артеріальної гіпертензії), спазмом дрібних бронхів, голосової щілини, судомним посмикуванням і навіть нападами клоніко-тонічних судом скелетних м’язів, порушенням функції сфінктерів. Напади коклюшного кашлю розвиваються не лише в результаті імпульсів, що надходять з боку дихальних шляхів, а й у відповідь на подразнення рецептивних ділянок, що не мають жодного відношення до кашльового рефлексу (наприклад, при огляді зіва, ін’єкціях, значних звукових подразненнях, яскравому світлі та ін.). Унаслідок інертності, властивої домінантному вогнищу, напади судомного коклюшного кашлю можуть спостерігатися тривалий час після ліквідації інфекційного процесу, зумовленого наявністю збудника. У разі виникнення інших, сильніших центрів збудження домінантне вогнище гальмується. Цим механізмом, очевидно, можна пояснити припинення нападів коклюшного кашлю під час захопливої гри.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1666 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Щеплення потрібне, щоб захистити від хвороби малюка, але в той же час - велика загроза, що власне щеплення спровокує серйозну хворобу. ТСН-Варта: як вберегти дитину від небезпеки щеплення

Зараз в прокуратурі України перебувають кілька справ, в яких розслідують можливий взаємозв'язок між вакцинаціями та смертями українських дітей - зокрема, Антона Тищенка та немовлят Запорізької та Донецької областей. Маючи ще кілька трагічних випадків на руках, вартові ТСН дослідили якість та обов'язковість щеплень у нас та в Німеччині.

Маленька Віка Курпас уже 2 роки не встає з дивана. Через недугу. Про неї батьки випадково дізналися, коли дівчинці було три.

Коли дитина упала, батьки зробили знімок і виявилося, що у Віки – патологія. От тільки яка саме патологія – медики ніяк не могли второпати. Віці ставало дедалі гірше. Хвороба атакувала спину - почали руйнуватися два хребці. Дівчинку вивертало від болю та знеболювальних.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1394 | Додав: Татіка | Дата: 17-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Коклюш
Завдяки вакцинації коклюш в даний час зустрічається рідко, але не зник остаточно. Він як і раніше є довгостроково протікає захворюванням, виснажливим для дитини.
Безпосередньо після контакту з баціллоносітелем починається інкубаційний період, який триває приблизно 8 -10 днів, не викликаючи жодних проявів. Потім з'являється кашель, посилюється з кожним днем. Підвищується температура тіла. 
До кінця 2-го тижня кашель стає довший, важче, набуває нападоподібний характер. Під час нападу обличчя хворого червоніє, на очах виступають сльози. Можливі крововиливи в очну оболонку, носові кровотечі. Напад кашлю закінчується глибоким свистячим вдихом, відходженням в'язкої мокроти (нерідко - блюванням).
Напади повторюються від 5 до 30 і більше разів на добу. Їх тривалість та частота визначають ступінь тяжкості захворювання, яке розвивається протягом 2-3 тижнів. Тривалість хвороби від 5 до 12 тижнів.
Дитина ніби передчуває початок нападу: відчуває неприємні відчуття в горлі, чхає. Напад кашлю може з'явитися після плачу, під час їжі або сну. При цьому порушується не тільки дихання, але й серцево-судинна діяльність. Часті напади сприяють розвитку легеневої емфіземи. Постійні порушення сну, страх що виснажує кашлю роблять дитину неспокійною, дуже збудженим, що сприяє повторення нападів.
Коклюш у грудних дітей (до 10 місяців) має свої особливості. Тривалі напади кашлю в цьому віці можуть призвести до зупинки дихання. Щоб уникнути ризику асфіксії малюка потрібно госпіталізувати.
Можливі ускладнення: Хворобливі стани, пов'язані з сильно вираженими симптомами самого коклюшу; ускладнення внаслідок приєднання вторинної інфекції; послідовні хворобливі стани.
До перших відносяться: різко виражена емфізема легеневої тканини; крововиливи; судоми і спазм гортані (останній може призвести до смерті); крововиливу до мозок з утворенням спастичних паралічів; важка блювота, нетримання сечі; виразки на вуздечці мови та ін
Вторинна інфекція при коклюші веде до розвитку пневмоній, які відрізняються тривалим хвилеподібним течією.
Лікування буде більш ефективною, якщо розпочато вчасно. Не дивлячись на безліч існуючих препаратів, що полегшують стан хворих, обов'язкова умова успішного результату хвороби - свіже повітря. Замінити його неможливо ніякими лікарськими засобами. Дитина повинна спати в добре провітреному кімнаті, а то й на свіжому повітрі. Напади стають рідше, і малюк добре спить.
Не менш важливо - харчування. При тяжкому стані потрібно готувати протерту їжу, багату вітаміну; мінеральними солями (поживні супи, протертий ріг, пюре з овочів, свіжоприготовані мяс паштети).
Часта блювота створює умови для голодування, тому кращі часті годування невеликими порціями. Дуже корисні кисломолочні продукти, фруктові та овочеві соки. 

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 10381 | Додав: Татіка | Дата: 07-Вер-2009 | Рейтинг: 4.8/4 | Комментарі (0)

У селищі Батмутське на третій день після щеплення померла 4-місячна дитина.

На Донеччині нова жертва вакцини. В лікарні імені Вишнєвського в Донецьку після зробленого щеплення від дифтерії і стовбняка померло чотиримісячне дитя. Батьки відразу звернулися до правоохоронців, щоб знайти винних. У Донецьку після щеплення померло немовля

4-місячному Сашку зробили щеплення в минулу п‘ятницю. Хлопчику ввели вакцину – комбінований засіб від коклюшу, дифтерії та стовбняка. Уже наступного дня в дитини підвищилася температура, почалися судоми. "Швидка" забрала малюка в Артемівську лікарню, а звідти повітрям до обласного центру.

"Я можу сказати лише одне, що проводиться службове розслідування, за результатами якого ми проінформуємо всіх, насамперед Міністерство охорони здоров'я, прокуратуру і, природно, пресу" - сказав начальник управління охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олександр Аніщенко.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1178 | Додав: Татіка | Дата: 19-Сер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Запитання "Чи не завдасть звичайна ін'єкція вакцини шкоди малюку?", завжди хвилює мам. Звичайно, не завдасть. Зате проведення щеплення запобігатиме розвитку інфекційних захворювань, ускладнення, після яких можуть бути значно страшнішими, аніж побоювання перед виконанням цієї процедури.

Йдемо на щеплення! Перебуваючи в материнському лоні, малятко захищене від інфекційних хвороб антитілами (захисними факторами) матері. Коли дитина народжується, то мама передає їй свої антитіла. Маля стає начебто нашпигованим необхідними часточками - імуноглобулінами, які знищують бактерії, що потрапляють в організм. Саме тому наші діти до 3-6 місячного віку вкрай рідко хворіють на інфекційні захворювання. Вигодовування малюка грудним молоком також забезпечує надходження додаткової кількості антитіл. Все це передбачила природа, тому що маля лише починає пристосовуватися до світу і ще не здатне самостійно продукувати власні антитіла. У віці 3-6 місяців загроза захворіти в дитини стає особливо високою, адже "мамині" імуноглобуліни на цей час вже зруйновуються чи використовуються, а свої власні тільки починають продукуватися.

Що відбувається в організмі після проведення щеплення?

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1595 | Author: Тетяна Недошитко, кандидат медичних | Додав: Татіка | Дата: 18-Сер-2009 | Рейтинг: 2.0/1 | Комментарі (0)

Вакцинувати дітей чи ні? Ця проблема гостро постала перед громадянами України. Батьки школярів та дошкільнят відмовляються від вакцинації через низку смертельних випадків по Україні після процедури вакцинації.

Після чого не вакцинованих дітей відмовляються приймати до дитячих садочків та шкіл. Мовляв, закон говорить про обов’язкову вакцинацію дітей. Вакцинація із ризиком для життя Тут і почались різноголосся батьків, медиків та юристів. Останні наголошують, що кожен має право вибору, а медики тут же б’ють на сполох, що країну чекає сплеск інфекційних епідемій. Невідомо до чиєї думки прислухатись директорам дошкільних та навчальних закладів. Все ж найгірше в цій ситуації батькам, які під ризиком життя своїх дітей змушені іти на вакцинацію, аби діти навчались як «повноцінні», а не аутсайдери суспільства. І влада, і медики погоджуються лише на тому, що така процедура повинна здійснюватись за рішенням батьків чи опікунів дітей. Однак, невирішеною залишається проблема, коли не вакцинованих дітей відгороджують від громади та вішають статус загрози для суспільства.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1644 | Додав: Татіка | Дата: 18-Сер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

На користь щеплень офіційна медицина завжди наводить як приклад ліквідацію натуральної віспи внаслідок введення вакцинопрофілактики. Щеплення! Уроки історії...

Я теж колись вірила у цю казку. Все почалося у 1798 р. в Лондоні, коли там уперше зі своїм „відкриттям” з’явився фальшивий лікар Дженнер. Фальшивий тому, що титул F.R.S. (член Королівського товариства) він отримав нечесним шляхом, видавши спостереження свого племінника за життям зозуль за свої власні, а титул MD (доктор медицини) отримав, заплативши 15 гіней і показавши рекомендаційні листи від своїх друзів-лікарів. Відкриття ж взяте у лапки тому, що робота, в якій Дженнер намагався довести користь коров’ячої віспи для захисту від віспи натуральної, не мала практичного об?рунтування і вже через кілька років була спростована самим Дженнером.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1726 | Author: Мирослава Марчук | Додав: Татіка | Дата: 18-Сер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Чому все більше батьків відмовляються робити щеплення своїм дітям, і чому це викликає стільки агресії в системі «охорони здоров’я»?

Безжальна імунізація або правда про щеплення Медична влада добре вміє приховувати компрометуючу її інформацію. Але все одно деколи до нас доходять історії про медичні інциденти, помилки та злочини. Так нещодавно в українських засобах масової інформації можна було почути про захворювання дітей після проведення їм проби Манту (тесту на туберкульоз). Інформація про негативні наслідки й ускладнення після щеплень просочувалася і раніше, але найстрашніші факти замовчуються.

В нашій країні не надається повна інформація про щеплення, а дані про кількість і характер ускладнень після вакцинопрофілактики недоступні навіть більшості лікарів. А ті лікарі, які проінформовані про шкоду вакцинації, своїм дітям щеплень не роблять, однак будучи найманими працівниками держави, повинні виконувати поставлені до них вимоги: заради теорії „колективного імунітету” домагатися максимального охоплення населення щепленням.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1752 | Author: Мирослава Марчук | Додав: Татіка | Дата: 18-Сер-2009 | Рейтинг: 3.0/2 | Комментарі (0)

Такі вже є діти, що їм все треба випробувати, скуштувати. І на смак, і іншими всілякими способами. На жаль, часто доставляючи мамі нежартівливі занепокоєння. Іноді - більш ніж нежартівливі. Що ж потрібно робити, якщо дитині потрапляють в ніс або вушко сторонні предмети?

Дрібний предмет у вусі або в носі

Якщо малюк запхнув бусинку або, наприклад, горошину в ніс:

  • Притиснувши платком ніздрю, в якій немає стороннього тіла, попросіть дитину сильно вишморкатися.
  • Якщо чужорідне тіло пішло неглибоко, його вдається видалити таким чином.
  • Але з глибини носових ходів його зможе витягти ТІЛЬКИ лікар.

Невмілими спробами Ви тільки заженете бусинку або горошину далі. Слідкуйте за тим, щоб по дорозі в поліклініку дитина дихала ротом: «шмигаючи» носом, вона втягує чужорідне тіло вглиб.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1073 | Додав: Татіка | Дата: 14-Сер-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024