Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 26-Кві-2024, 07:00

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Здоров'я наших дітей

У категорії матеріалів: 40
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам

У статті висвітлені питання особливостей епідеміології, формування, перебігу, діагностики та медикаментозної терапії бронхіальної астми (БА) у дітей на сучасному рівні. Представлені критерії діагностики клінічних варіантів БА у дітей, комплекс необхідного параклінічного обстеження, сучасна методика призначення базисного лікування захворювання. Особлива увага приділена ролі інгаляційних кортикостероїдів у базисній терапії залежно від віку дитини, представлені показання до призначення системних кортикостероїдів, інгаляційних нестероїдних протизапальних препаратів, пероральних антилейкотрієнових медикаментів, препаратів еуфіліну, антибіотиків і рібомуніла при БА у дітей.


О. І. Ласиця, д. м. н., професор; О. М. Охотнікова
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика,
кафедра педіатрії № 1


Бронхіальна астма (БА) — хронічне запалення дихальних шляхів з поширеною, але варіабельною обструкцією та зростаючою гіперчутливістю до різних стимулів, зумовлене специфічними імунологічними (сенсибілізація та алергія) чи неспецифічними механізмами, основною клінічною ознакою якого є утруднене дихання або напад ядухи внаслідок бронхоспазму, гіперсекреції та набряку слизової оболонки бронхів.
Діагностичними критеріями БА є напади ядухи або шумне свистяче дихання з подовженим видихом (wheezing), яке у дітей раннього віку постає еквівалентом ядухи, астматичний бронхіт, астматичний статус та приступи спазматичного кашлю, що супроводжуються гострим здуттям легень та утрудненням видиху.
Типові для БА клінічні симптоми — експіраторна задишка, свистячі хрипи та стиснення у грудях — є патогномонічними.


Вірогідність діагнозу БА збільшується за наявності таких симптомів:
· періодичність виникнення симптоматики;
· наявність нічних приступів;
· сезонні загострення і симптоми, спричинені контактом з алергеном або фізичним зусиллям;
· атопічний анамнез;
· рецидивуючий wheezing у дітей раннього віку (понад три рази).
Якщо дозволяє вік дитини, необхідно провести обстеження функції зовнішнього дихання (ФЗД), моніторинг лікування за допомогою пікфлуометра.
У більшості випадків ефективність протиастматичного лікування є високою, у подальших обстеженнях немає необхідності.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2610 | Додав: Татіка | Дата: 08-Кві-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Загартовування - один з ефективніших засобів профілактики захворювань. Воно позитивно діє на механізми пристосування до холоду та жари, послаблює негативні реакції нашого організму на зміни погоди.
 Загартовування треба починати з повітряних ванн. Вранці, удень або ввечері, добре провітривши кімнату (щоб температура повітря була близько 18оС), швидко роздягніться на 3 хвилини. Потім щодня збільшуйте тривалість ванн на 5—15 хвилин, але не викликаючи сильного почервоніння шкіри! З кожним днем час від початку повітряного охолодження до появи «гусячої шкіри» буде збільшуватися. Коли воно досягне 3-5 хвилин, ви вже готові до більш холодних ванн (при температурі повітря +14оС – +19оС), які проводять по такій же схемі.
 Повернувшись у приміщення, обітріть кисті рук, передпліччя, шию, груди, спину, потім ноги (гомілки, стегна), поперек і живіт вологим рушником, губкою або просто долонею, змоченою теплою водою (30оС — 36оС). Рухи повинні бути спрямовані від периферії до центру.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 6754 | Додав: Татіка | Дата: 12-Лют-2010 | Рейтинг: 4.0/4 | Комментарі (0)

Будь-яке захворювання дихальних шляхів веде до посиленого виділення слизу на всьому їх протязі. До слизу прилипають всі сторонні частинки, у тому числі мікроби, у здорових вони видаляються клітинними віями, що просувають слиз догори. При хворобі вії перестають працювати, і якщо б не кашель, дитина захлинувся б слизом. Лише коли мокротиння стає густим, липкою і видаляється з трудом, при кашлі потрібна допомога - зниження в'язкості мокротиння.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 11826 | Додав: Татіка | Дата: 22-Січ-2010 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарі (0)

Що таке КРИВОШЕЯ?
Кривошея - це недорозвинення м'язових тканин і хребетно-рухових сегментів шийного відділу хребта, тобто фізіологічний відхилення від норми.
Причиною кривошиї може бути вимушене положення головки дитини під час вагітності з обвиттям шиї пуповиною, стан здоров'я породіллі - наявність хронічних захворювань внутрішніх органів, травма під час пологів та післяпологові травми, які часто призводять до функціональних блокування шийних хребців (зміщення їх відносно один одного). Блокування частіше за все зустрічається в 1-2-м (пологова травма) або 6-7-м (перший місяць життя) хребцях. У більш пізньому віці кривошия може виникнути через травми, запальних процесів в м'язових тканинах та іншого.
Через підвивиху першого шийного хребця - атланта, порушується кровообіг у головному мозку, організм починає пристосовуватися до цього, відбувається вимушене викривлення у шийному відділі хребта і в слідстві поворот голови в сторони обмежений. У зоні підвивиху і блокування хребців, частково закриваються зони росту тіла хребця. Відбувається недорозвинення або аномалія окремих хребців. Атлант (перший шийний хребець) формується до 6-7 місячного віку має форму «ложа» (в нормі), на якому розміщується череп, недосформірованность призводить до хронічного кисневого голодування. Навантаження на утримання черепа розподіляється на 2 і 3-й шийні хребці, через що вони злегка кіфозіруются (випирають дорсальний). У нормальному стані всі хребці в шийному відділі повинні бути в лордозі (вигин вперед) тим самим, забезпечуючи нормальне кровопостачання, іннервацію і роботу нервової системи. Ось чому дуже важливо саме в дитячому віці, як можна раніше виправити навіть незначну Кривошей.
Навіть при незначній Кривошиї у результаті компенсаторних реакцій - саморегуляції організму, згодом, хребет приймає форму «спіралі», в результаті чого розвивається викривлення хребетного стовпа (сколіоз).
Кривошея призводить до кисневого голодування головного мозку, вегетосудинної дистонії (ВСД), вертебробазилярної хвороби (порушення мозкового кровообігу) та інших серйозних захворювань в більш пізньому віці.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 2520 | Додав: Татіка | Дата: 13-Січ-2010 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарі (0)

Що таке Дисплазія?
Дисплазія - це недорозвинення органу або тканини.
Дисплазія кульшового суглоба (ДКС) - часта патологія опорно-рухового апарату в немовлят і дітей грудного віку, що характеризується недорозвиненням, зміщенням, не центруванням, асиметрією елементів кульшового суглоба: кульшової западини, голівки стегнової кістки з навколишніми м'язами, сухожилками та капсулою.

Розрізняють три види ДКС:
- 1 стадія
- 2 стадія
- 3стадія.
1 і 2 стадії зустрічаються в кожної 2-3-ї дитини, буває однобічна і двобічна дисплазія, що протікає практично безболісно в дитячому віці, дитина при цьому може вільно ходити, бігати й навіть стрибати, батьки при цьому не виявляють практично ніяких відхилень, за винятком клишоногості, вольгузності ніг, сколіотичної постави...
При 1 стадії - голівку стегнової кістки можна вільно пересувати усередині суглоба при цьому навколишні суглобові зв'язки ослаблені, утворюеться нестабільність.
2 стадія - голівка стегнової кістки може вискакувати й повертатися на своє місце в суглоб при цьому, як правило, чутний глухий щовчок.
3 стадія - украй рідке явище, на 1000 народжених дітей в одного така патологія. При 3 стадії дисплазії голівка стегнової кістки лежить поза суглобом.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 12877 | Додав: Татіка | Дата: 13-Січ-2010 | Рейтинг: 4.7/7 | Комментарі (0)

Основна причина виникнення дитячого рахіту - це недолік вітаміну D. Він призводить до виникнення наступної ланцюжка зв'язків:

Дитячий рахіт - ознаки, симптоми, профілактика, лікування Нестача вітаміну D - порушення кальцієвого і фосфорного обмінів в організмі дитини - порушення процесів утворення і росту кісток, і їх мінералізації - істотні порушення в роботі нервової системи та функціонуванні внутрішніх органів.

Нестача вітаміну D може виникнути у малюка внаслідок неповноцінної харчування, а також рідкого перебування на сонці, оскільки вітамін D виробляється в шкірі людини саме при дії сонячних променів. Звичайно, існують й інші причини захворювання. Наприклад, ускладнення під час вагітності та пологів, неактивний спосіб життя матері і дитини, несприятливі соціальні умови життя. Сприяють розвитку рахіту у дітей занадто велика надбавка у вазі, недостатня вага при народженні, прийом деяких лікарських препаратів.
Здоров'я наших дітей | Переглядів: 16248 | Додав: Татіка | Дата: 12-Січ-2010 | Рейтинг: 4.2/9 | Комментарі (0)

Виявляється,деякі книги шкідливі для дітей.А що у наших книгарнях?Що повинні знати батьки,коли купляють літературу дитині.

Неправильні» з погляду зору гігієністів книжки здатні зіпсувати зір дитини, погіршити психологічний стан, знизити працездатність. У Рівному санепідстанція провела перевірку дитячої літератури. У рівенських книгарнях, як встановили перевірки, проведені міською санепідемстанцією, таких книжок не бракує.

Хоч в основному друкована продукція для дітей, яку пропонують у Рівному, відповідає державним санітарним нормам, однак чимало серед неї і такої, яку варто заборонити продавати. Це стосується частини дитячої літератури та підручників. Адже навіть доволі відомі в державі видавництва надають їх у торгівлю без висновків державної санітарної експертизи. А це означає, що вплив таких книг на дитяче здоров’я може бути сумнівним. Зокрема, як розповіла завідувачка відділу гігієни дітей і підлітків міської санепідемстанції Ірина Ковальчук, часто-густо на прилавках трапляються дитячі книги, надруковані на газетному чи прозорому папері або сірого кольору. Для дитячого читання їх використовувати не рекомендується. Адже темний колір сторінок сповільнює швидкість читання, а друковані знаки на прозорому папері є додатковим зоровим подразником, що ускладнює сприйняття тексту дитиною.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1468 | Додав: Даяна | Дата: 21-Жов-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Заїкання – без сумніву, одна з найнеприємніших проблем в розвитку мови маляти. І, на жаль, не така вже рідка. Між двома і п'ятьма роками життя багато дітей заїкаються. Заїкання – це переривання поточної плавності мови. Воно може виражатися в продовженні звуків («З-з-з-сніг»), повторенні букв і слів («Я, я, я хочу молока!») або навіть повторенні цілих фраз («Давай підемо, давай підемо гуляти»). Заїкання може супроводитися частим використанням слів-паразитів («М-м-м.», «Е-е-е.») і блокуванням, тобто утрудненим мовчанням і внутрішньою боротьбою, передуючими розмові.

В той же час, заїкання в ранньому віці часто вважається сповна нормальним процесом, супутнім природному розвитку мови маляти. У віці трьох років майже у 20% малят так чи інакше виявляються ознаки заїкання. 

Чи «переросте» маля заїкання? Більшість благополучно позбавиться від нього без допомоги логопеда. Але 1% так і залишиться із заїканням. Ось чому консультація логопеда все ж необхідна. До речі, чотири з п'яти людей, страждаючих заїканням, - чоловічої статі. Чому це відбувається і чому взагалі у деяких людей виникає заїкання, науці точно невідомо. Відомо лише, що в переважній більшості випадків батьки в цьому не винні. «Віна» останніх – лише в спадковості, оскільки дуже часто в сім'ї, де заїкання дитяти носить патологічний характер, вже є дорослий з подібними проблемами

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 4911 | Author: Марина Аль-Рабаки | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 4.1/7 | Комментарі (0)

Першого вересня всі діти пішли на заняття. За час, проведений в школі, формується не лише багаж знань для подальшого навчання, але і хребет, необхідний для повноцінного здорового життя.

Правильна постава – що необхідно знати батькам Скелет людини розвивається приблизно до 20-25 років, але найбільш значні зміни відбуваються до 15-16. Неправильно організовані заняття в школі можуть привести до серйозних проблем з хребтом і поставою надалі.

Відвідуючи школу, діти стикаються з декількома негативними чинниками.

1. Необхідність носити важкі сумки з підручниками. Цього повністю уникнути не можна, але можна зменшити до мінімуму цей негатив. Треба користуватися ранцями – переносячи таким чином грузнув, діти симетрично навантажують хребет, що виключає бічне викривлення (сколіоз). При використанні звичайних портфелів треба підказати дитяті, аби він частіше міняв руку.

2. Необхідність тривалий час сидіти за партою в нерухомій позі. Організм дитяти і його хребет розрахований на рух – тривале статичне положення протиприродне. Прагнучи компенсувати цей недолік, діти «крутяться» за партою, і це нормально, треба лише спочатку навчити їх правильно сидіти, аби вони поверталися в правильне вихідне положення.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 4112 | Author: Олександр Кузнецов | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

Особливості коклюшу в дітей першого року життя Коклюш. Особливвості захворювання. Лікування та профілактика

У дітей грудного віку коклюш має низку особливостей. Спостерігається скорочення інкубаційного (до 3-5 днів) і катарального (до 2-6 днів) періодів; іноді катаральний період «випадає», і судомний кашель відзначається вже з перших днів хвороби. Напади кашлю у більшості грудних дітей не супроводжуються репризами. Рідше, ніж у дітей старшого віку, спостерігаються блювання, геморагічні симптоми і набряки. Напади кашлю нерідко призводять до появи апное. Розлад газообміну виражений сильніше, ніж у дітей старшого віку, частіше спостерігається і більш виражений ціаноз. Маленькі діти особливо чутливі до кисневої недостатності: гіпоксія обтяжує перебіг процесу, сприяє розвитку ускладнень. У грудних дітей частіше, ніж у дітей старшого віку, відзначається затьмарення свідомості, напади епілептиформних судом, судомні посіпування мімічної мускулатури. Особливо тяжко перебігає коклюш у дітей віком до 6 міс. Через відсутність зубів утворення ранки на вуздечці язика у дітей віком 6-8 міс спостерігається дуже рідко. Тривалість спазматичного періоду може збільшуватися до 2-3 міс. Частіше, ніж у дітей старшого віку, визначаються ускладнення з боку органів дихання: бронхіти, бронхопневмонії. Пневмонії у дітей грудного віку характеризуються раннім розвитком, здебільшого мають зливний характер, тривалий перебіг і відрізняються високою летальністю – вони є основною причиною смерті від коклюшу.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 6803 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024