Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСр, 24-Кві-2024, 11:14

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Психологія дитинства

У категорії матеріалів: 31
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам
Сьогодні на "вдарив чоловік" вкотре прочитала в чиємусь блозі обурливе «ніхто не має морального права піднімати на тебе руку». І це писала мама своїй знайомій, яка сама недавно розповідала, "вліпила кілька разів по задниці, дитина наревілася і заснула". Як це типово: я доросла мене бити не можна і чоловік сволота, бо піднімає руку на слабшу жінку, а дитину сама б’ю і вважаю, що бити можна і треба.

А паралелі провести тяжко? Чим ситуація коли мама б’є дитину нормальніша, ніж та коли чоловік б’є жінку? Та нічим – і те і те неприпустимо, навіть перше – набагато гірше, бо коли чоловік б’є дружину, то вона як людина доросла має більше можливостей протистояти, ніж мала дитина, яку б’є мама, або тато, або тим більше обоє.

Психологія дитинства | Переглядів: 1696 | Додав: Татіка | Дата: 19-Гру-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)



Завантажити можна тут  http://depositfiles.com/ru/files/4wbi1zj7f
Психологія дитинства | Переглядів: 3586 | Author: Тетяна Суранова | Додав: Татіка | Дата: 13-Жов-2010 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

Юний друг, чи знаєш ти, що Організація Об’єднаних Націй у  Всесвітній декларації прав людини проголосила, що діти мають право на особливий захист, турботу і допомогу, і що «ребенок, ввиду его физической и умственной незрелости, нуждается в специальной охране и заботе, включая надлежащую правовую защиту, как до, так и после рождения» (Нью-Йорк, 20 ноября 1989г.)?

Не знаєш? Тоді ця сторінка як раз для тебе.

   Для початку нагадаємо, що дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку. Всі діти, народжені у шлюбі або поза шлюбом, повинні користуватися однаковим соціальним захистом. (Всесвітня декларація прав людини. Стаття 25).

Психологія дитинства | Переглядів: 2875 | Додав: Татіка | Дата: 13-Жов-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)


 Не лякайтеся і не спішіть перегортати сторінку. Я назву це "Плачем”. Плач Мадонни над колискою. Правда, в мене донечка. І плач мій почався задовго до її народження. У ту мить, коли мій батько (мабуть, з важкої голови, адже сім днів доньку приливали), узявши на руки горласту червону грудочку свого майбуття, замість "Выйдет серенький волчок” заспівав "Реве та стогне Дніпр широкий”. Спочатку це було анекдотом нашої сім’ї, а тепер, коли готується до виходу моя перша книга, майже легенда.

Та повернемося до геноциду. До підступного, тонко спланованого задуму, за яким я своїми руками маю убити у своїй дитині україночку.



Психологія дитинства | Переглядів: 1557 | Author: ЯНА ЯКОВЕНКО | Додав: Татіка | Дата: 21-Тра-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Діти знають, що люди засуджують пияцтво, звинувачують батьків у тім, що вони погані батьки. Тому діти прагнуть усіма силами приховати ганьбу родини. Діти не можуть відверто говорити про свою родину ні з друзями, ні з учителями. Звичка до приховання обумовлена необхідністю ігнорувати реальність. Таємність, виверти, обман стає звичайними компонентами життя. У результаті кожен стає підозрілим і злим. Уроки вивчені в дитинстві, підкріплюються тим, що члени родини ніколи не обговорюють чесно, що відбувається. Психологічні особливості дітей

Сварки як на вербальному рівні, так і ті, що супроводжуються фізичною агресією роблять не тільки психо-травмуючий вплив на дитину. Постійні спостереження над тим, як батьки провокують один одного, сперечаються, приводять до того, що діти засвоюють подібний стиль взаємин між людьми взагалі.

 В родинах алкоголіків як хворий, так і не хворий батько часто не виконує своїх обов’язків. Усе це гнітить дитину. І вірні сімейним традиціям, все тримати в секреті, діти ніколи не розповідають батькам про свої важкі почуття. І будучи дорослими, вони продовжують передчувати розчарування, не довіряють як у випадкових, так і в інтимних взаєминах. Жагуче бажання мати постійну турботу про себе з боку батьків залишається надовго з дітьми із таких родин. Вони можуть залишатися незрілими у відносинах з однолітками.

У той же час діти в таких родинах змушені швидко ставати дорослими. Вони почувають себе відповідальними за молодших братів і сестер. Діти змушені вислухувати, схвалювати батьків, робити їхнє життя більш-менш зручним, комфортним. Воістину діти стають батьками своїм батькам. Діти прикривають дезорганізацію сімейного життя. Відсутність турботи й уваги до дитини також може бути стилем виховання в родині, де батьки вживають алкоголь. Таке відношення до дитини лише частина правил, що панують у родині. П'яний батько, що валяється на підлозі, діти переступають через нього, як би не зважаючи. Чи мати може сама страждати алкоголізмом, або бути поглиненою алкогольними проблемами свого чоловіка, витрачає всю енергію на них, а в цей час діти живуть без її уваги. Діти не миються, не чистять зуби. Недолік турботи лише початок загальної занедбаності дитини.
Психологія дитинства | Переглядів: 7417 | Додав: Татіка | Дата: 30-Січ-2010 | Рейтинг: 4.4/5 | Комментарі (0)

Ви любите дітей? Звичайно що так. Діти приносять багато радощів у часом похмуре життя дорослих. А ви любите фантастику? Щось про паралельні світи, про "часові вікна” та подорожі з одного світ у інший? Скоріше за все, що так. Люди занадто допитливі щоб не цікавитися такими речами.
Уявіть: з одного світу у інший переходить група відчайдушних. Все – дуже небезпечно. Все – на нерва, бо те, що в одному світі добре, то в іншому – погано. І завжди існує ризик не повернутися назад через якусь недбалість або підступ.

Психологія дитинства | Переглядів: 2908 | Додав: Татіка | Дата: 30-Січ-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Причин для хвилювань у батьків маленької дитини може бути безліч. Як поїв, як поспав - от, мабуть, основні проблеми, що найбільше займають маму грудничка. У цей, ще "доползунковий" період, маля постійно перебуває під батьківським доглядом.

Дуже швидко все міняється, коли маленьке, але, виявляється досить волелюбна істота, починає плазувати й відправляється у вільне плавання по незвіданих і таких притягальних куточках квартири. А вуж, коли маля, погойдуючись, падаючи й встаючи, хапаючись руками за всі предмети, що попадаються, починає ходити!..

Перетворення ліжкового грудничка в домашнього першопрохідника не повинне застати батьків врасплох. До цієї ситуації можна й потрібно готуватися майже так само як готувалися чоловік і жінка до майбутнього народження крохи. Адже багато наших, таких звичних домашніх речей можуть приховувати небезпеку для недосвідченої й допитливої дитини. Але це зовсім не означає, що кращий засіб безпеки, це звичне ліжечко, манеж, чудова річ і засіб безпеки, де підросле маля, схопившись рученятами за огородження, буде тужливо спостерігати за життям у квартирі.

Психологія дитинства | Переглядів: 1067 | Додав: Татіка | Дата: 03-Січ-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Візуальний 

Цей метод часто плутають з простим показом книжкових ілюстрацій. Однак це не одне і теж. Ілюстрація потрібна абсолютно всім дітям, тому що дошкільнятам властиве наочно-образне мислення. А картинний план, який з'являється на очах у дитини одночасно з читанням вірші, особливо необхідний тим, у кого провідною є зорова пам'ять. 

Отже, після попередньої роботи, про яку йшлося вище, після розгляду ілюстрацій до вірша, ви даєте малюку установку на запам'ятовування. «Зараз ми будемо вивчати цей вірш напам'ять. Ти будеш запам'ятовувати, а я - тобі допомагати ». Якщо ви добре малюєте, то можете порядково читати вірш і на очах дитини зображувати те, про що йдеться, відокремлюючи на малюнку кожен рядок-картинку вертикальної рисою. Ваші образотворчі здібності, в общем-то, не так вже й важливі. Досвід показує, що дитину влаштовує навіть саме схематичне зображення змісту, і на продуктивність запам'ятовування ваші каляки-маляки особливо не впливають. Головне - принцип. Потім, на вашу «картинної планом» чадо кілька разів відтворює вірш. Через деякий час опора забирається. Можна звичайно використовувати і готові картинки. Але досить важко підібрати їх так, щоб вони порядково відповідали змісту.
Психологія дитинства | Переглядів: 3501 | Додав: Татіка | Дата: 15-Гру-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Гра - найголовніший істочнік познаня світу для свого малюка. Ігри чудові тим, що з їх допомогою процес навчання проходить без зусиль і з великим задоволенням. Граючи, дитина розвиває рухові навички, вчиться поводитися з предметами. Він виробляє поняття кольору та форми, часу і простору. Маля починає розуміти мову і вчиться взаємодіяти з іншими людьми. У грі твій малюк стає ученим, батьком, стрільцем, робітників, конструктором, танцюристом, музикантом, пастухом - ким завгодно! Діти зазвичай грають в те, що у них добре виходить - значить, піднімається їх самооцінка. Гра розвиває мистецтво спілкування. Задовго до того, як малюк вступить в суспільство, гра вже дає йому соціальний досвід.

Твій малюк вчиться ділитися, чекати своєї черги, відстоювати свої права і дбати про права інших. Дослідження показують, що діти, з якими грали їхні батьки, краще адаптуються в суспільстві. Гра - справа серйозна Гра допомагає малюкам керувати своїми почуттями. В рольових іграх вони переживають масу емоцій, навіть таких, як гнів, страх, сум, тривогу. Наприклад, малюк, який боїться йти до лікаря, може справитися зі страхом, влаштувавши лікарню для своїх звірят. Гра розвиває мова: малюк використовує величезна кількість слів, причому багато хто з них повторюються. Гра стимулює уяву, розширює межі пізнання і приносить радість творчості. Гра вдосконалює руху: активні ігри розвивають спритність, силу, закладають фундамент для майбутнього активного способу життя. Іншими словами, гра для малюків - важлива і цінна робота, до якої батьки повинні ставитися дуже уважно.

У чому різниця між просто іграшками та розвивають?Адже будь-яка іграшка - лялька, машинка і так далі - так само корисна для розвитку, як і сенсорні килимки або кубики з картинками. Олена, Кривий Ріг

Психологія дитинства | Переглядів: 2474 | Додав: Татіка | Дата: 15-Гру-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)



  

У дослідженні, опублікованому минулого тижня, вчені з Франції та Німеччини порівняли акустичні особливості криків 30 французьких і 30 німецьких немовлят у віці від двох до п'яти днів. Французькі малюки кричали більш високими тонами, тоді як німецькі кричали більш низькими. 

  

Дослідники вважають, що тони крику обумовлені відмінностей інтонацій двох мов. Ці інтонації сприймалися ембріоном в утробі матері протягом останнього триместру вагітності. 

  

«Слух - це перша сенсорна система, яка розвивається у дітей. Спочатку сприймається голос матері », - зазначає в прес-релізі доктор Ангела Фрідерічі, директор відділення нейропсихології Лейпцігського інституту Макса Планка з вивчення мозку. 

  

Однак чутність у зародка в утробі матері обмежена через амниотической рідини. 

  

«Те, що він сприймає - це головним чином мелодика та інтонація рідної мови», - говорить Фрідерічі.
Психологія дитинства | Переглядів: 1296 | Додав: Татіка | Дата: 15-Гру-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024