Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНд, 19-Тра-2024, 06:36

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 419
Показано матеріалів: 321-330
Сторінки: « 1 2 ... 31 32 33 34 35 ... 41 42 »

Напевно, кожен батько вважає, що його дитя особливо талановите і розумне. Але чомусь в суспільстві більше вітається зрівняльна точка зору: педіатри, вихователі і вчителі, швидше за все, скажуть вам, що всі діти по-своєму талановиті, і ваше дитя нічим не відрізняється від звичайних дітей. Але ми-то знаємо, що це не так. Що наше дитя особливе. Що він вже в два роки знав алфавіт, а в три міг прочитати табличку «Вихід». Ось тільки як це довести?

Рівні обдарованості: як розпізнати розумного дитяти Все ж професіонали в області педіатрії лукавлять: не існує дітей з абсолютно однаковим розвитком. І порівняльні таблиці обдарованості існують. Рівні обдарованості можуть сказати нам, наскільки дитя випереджає по розвитку своїх ровесників, варіюються вони від просто розумного дитяти до геніального.

Навіщо потрібно знати інтелектуальний рівень свого дитяти? Потім, аби допомогти йому розвинути свій потенціал і створити додаткові можливості для розвитку талантів.

1 рівень

Психологія дитинства | Переглядів: 2305 | Author: Марина Аль-Рабаки | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 4.0/2 | Комментарі (0)

Заїкання – без сумніву, одна з найнеприємніших проблем в розвитку мови маляти. І, на жаль, не така вже рідка. Між двома і п'ятьма роками життя багато дітей заїкаються. Заїкання – це переривання поточної плавності мови. Воно може виражатися в продовженні звуків («З-з-з-сніг»), повторенні букв і слів («Я, я, я хочу молока!») або навіть повторенні цілих фраз («Давай підемо, давай підемо гуляти»). Заїкання може супроводитися частим використанням слів-паразитів («М-м-м.», «Е-е-е.») і блокуванням, тобто утрудненим мовчанням і внутрішньою боротьбою, передуючими розмові.

В той же час, заїкання в ранньому віці часто вважається сповна нормальним процесом, супутнім природному розвитку мови маляти. У віці трьох років майже у 20% малят так чи інакше виявляються ознаки заїкання. 

Чи «переросте» маля заїкання? Більшість благополучно позбавиться від нього без допомоги логопеда. Але 1% так і залишиться із заїканням. Ось чому консультація логопеда все ж необхідна. До речі, чотири з п'яти людей, страждаючих заїканням, - чоловічої статі. Чому це відбувається і чому взагалі у деяких людей виникає заїкання, науці точно невідомо. Відомо лише, що в переважній більшості випадків батьки в цьому не винні. «Віна» останніх – лише в спадковості, оскільки дуже часто в сім'ї, де заїкання дитяти носить патологічний характер, вже є дорослий з подібними проблемами

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 4912 | Author: Марина Аль-Рабаки | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 4.1/7 | Комментарі (0)

Першого вересня всі діти пішли на заняття. За час, проведений в школі, формується не лише багаж знань для подальшого навчання, але і хребет, необхідний для повноцінного здорового життя.

Правильна постава – що необхідно знати батькам Скелет людини розвивається приблизно до 20-25 років, але найбільш значні зміни відбуваються до 15-16. Неправильно організовані заняття в школі можуть привести до серйозних проблем з хребтом і поставою надалі.

Відвідуючи школу, діти стикаються з декількома негативними чинниками.

1. Необхідність носити важкі сумки з підручниками. Цього повністю уникнути не можна, але можна зменшити до мінімуму цей негатив. Треба користуватися ранцями – переносячи таким чином грузнув, діти симетрично навантажують хребет, що виключає бічне викривлення (сколіоз). При використанні звичайних портфелів треба підказати дитяті, аби він частіше міняв руку.

2. Необхідність тривалий час сидіти за партою в нерухомій позі. Організм дитяти і його хребет розрахований на рух – тривале статичне положення протиприродне. Прагнучи компенсувати цей недолік, діти «крутяться» за партою, і це нормально, треба лише спочатку навчити їх правильно сидіти, аби вони поверталися в правильне вихідне положення.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 4115 | Author: Олександр Кузнецов | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

Вас замучила печія? Виявляється, варто трохи змінити звички - і неприємностей як не бувало! 

Відчуття болісного паління за грудиною або під грудьми знайомо вагітним дочкам Єви з незапам'ятних часів (ще древні греки дуже точно назвали цю проблему pyrosis, що в перекладі означає «вогонь»). Багато, мами, що вже відбулися, називають осоружну печію чи не супутнім елементом вагітності, пояснюючи напади паління тим, що крихітка на даному етапі обзаводиться пишною шевелюрою і довгими нігтиками. Чи це так? Спробуємо з'ясувати причини травної «пожежі» і способи його «гасіння». 

Хто винен? 

Навряд чи крихітний волосатик провокує дискомфорт своєї мами: часто печію випробовують жінки, що народжують практично лисеньких ангелків. Насправді, причина характерного паління ховається в гормональній перебудові жінки, що чекає дитяти, і більшою мірою - в істотних змінах «архітектури» її тіла. Як правило, на початку вагітності печія не дає про себе знати. А ось в другому і особливо третьому триместрі - хоч плач! А все тому, що малиш-«пузожітель», нестримно набираючи у вазі і зростанні, здавлює внутрішні органи мами. В результаті - кислота з придавленого шлунку майбутньої мами виливається в нижній відділ стравоходу, дратуючи його ніжну слизову оболонку. Чому стравохід поводиться «відкрито»? Взагалі-то, цей орган має внизу звуження – своєрідний затиск, який легко відкривається, коли їжа проковтнулася, і закривається, коли вона із стравоходу транспортується в шлунок. Адже навіть якщо людину перевернути вниз головою і дати чого-небудь з'їсти, їжа все одно потрапляє точно в шлунок, і ніяк назад. У майбутніх мам під дією гормону вагітності – Прогестерону тонус м'язів стравоходу розслаблений, чому можлива аварійна евакуація вмісту шлунку назад в стравохід. Як правило, печія починається через деякий час після їди. Причому паління може тривати як декілька хвилин, так і годинник, поновлюючись і повторюючись багато разів.

Вагітність та пологи | Переглядів: 7082 | Author: Ольга Доброта, гастроентеролог | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 4.7/3 | Комментарі (0)

З метою своєчасного призначення та виплати допомоги при народженні дитини Урядом 22 лютого поточного року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Питання призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми”, яка передбачає порядок надання у 2008 році допомоги при народженні дитини.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 р., надається у розмірі 12 240 гривень — на першу дитину, 25 000 гривень — на другу дитину, 50 000 гривень — на третю і наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 800 гривень, другої дитини — 4 840 гривень, третьої та наступної дитини — 5 000 гривень, решта суми на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців (по 620 гривень щомісяця), на другу дитину — 24 місяців (по 840 гривень щомісяця), на третю і наступну дитину — 36 місяців (по 1250 гривень щомісяця) рівними частинами.


Розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей, які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога. 

Якщо дитина народжується у сім'ї, в якій немає дітей, допомога при народженні буде призначена в розмірі 12 240 гривень.

Якщо дитина народжується у сім'ї, в якій вже є одна старша дитина (рідна чи усиновлена), допомога буде призначена в розмірі 25 000 гривень.

У випадку коли у жінки померла перша дитина, а народжується друга, розмір допомоги при народженні складе 25 000 гривень.

Якщо жінка, перебуваючи у другому шлюбі, народжує дитину, яка у цьому шлюбі є першою, але в цій сім'ї виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка, допомога буде призначена в розмірі 50 000 гривень, як на третю дитину.
Notabene | Переглядів: 3639 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

На сьогоднішній день дитячі будинки не рідкість. Говорити про те, яка кількість дітей-сиріт знаходиться в таких установах, мабуть буде зайвим, кожен розуміє, що ця кількість дуже велика. Діти, які залишилися без батьківського тепла, безумовно позбавлені дуже важливого, саме тієї частки, яка необхідна всім нам. Навіть найкращі і турботливі працівники дитячих будинків не зможуть замінити таким дітям справжніх батьків. Як взяти дитину з дитячого будинку Ті люди, які прийняли рішення взяти малюка з дитячого будинку, безумовно, стикаються з безліччю проблем.

І ці проблеми пов'язані не тільки з величезних кількістю необхідних документів дають на це право, а й, на жаль іноді навіть з осудом з боку інших людей. Обидві ці проблеми можна вирішити, а люди, які хочуть подарувати собі і дитині справжню сім'ю заслуговують тільки повагу.

Що потрібно робити

Для того щоб отримати дозвіл на право бути усиновлювачем необхідно звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання. Це спеціально уповноважений орган державної влади суб'єкта федерації, на який покладено функції з опіки та піклування. При зверненні необхідно мати з собою документи, а саме:

Notabene | Переглядів: 10783 | Author: Румянцева Ніна | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 5.0/14 | Комментарі (0)

Особливості коклюшу в дітей першого року життя Коклюш. Особливвості захворювання. Лікування та профілактика

У дітей грудного віку коклюш має низку особливостей. Спостерігається скорочення інкубаційного (до 3-5 днів) і катарального (до 2-6 днів) періодів; іноді катаральний період «випадає», і судомний кашель відзначається вже з перших днів хвороби. Напади кашлю у більшості грудних дітей не супроводжуються репризами. Рідше, ніж у дітей старшого віку, спостерігаються блювання, геморагічні симптоми і набряки. Напади кашлю нерідко призводять до появи апное. Розлад газообміну виражений сильніше, ніж у дітей старшого віку, частіше спостерігається і більш виражений ціаноз. Маленькі діти особливо чутливі до кисневої недостатності: гіпоксія обтяжує перебіг процесу, сприяє розвитку ускладнень. У грудних дітей частіше, ніж у дітей старшого віку, відзначається затьмарення свідомості, напади епілептиформних судом, судомні посіпування мімічної мускулатури. Особливо тяжко перебігає коклюш у дітей віком до 6 міс. Через відсутність зубів утворення ранки на вуздечці язика у дітей віком 6-8 міс спостерігається дуже рідко. Тривалість спазматичного періоду може збільшуватися до 2-3 міс. Частіше, ніж у дітей старшого віку, визначаються ускладнення з боку органів дихання: бронхіти, бронхопневмонії. Пневмонії у дітей грудного віку характеризуються раннім розвитком, здебільшого мають зливний характер, тривалий перебіг і відрізняються високою летальністю – вони є основною причиною смерті від коклюшу.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 6806 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Інкубаційний період коклюшу триває від 3 до 15 днів, у середньому – 5-8 днів. Перебіг хвороби можна розбити на три періоди: катаральний, спазматичний і реконвалесценції.

Клініка коклюшу в дітей Катаральний період характеризується помірним підвищенням температури: іноді температура буває субфебрильною чи навіть залишається нормальною, рідко спостерігається значне підвищення температури тіла (до 39 °С і вище). З перших днів хвороби з’являється сухий кашель без специфічних особливостей. Поступово цей симптом посилюється, стаючи основним у картині хвороби. Вже наприкінці катарального періоду кашель набуває характеру більш-менш тривалих нападів і має дві особливості: виникає переважно в нічний час і закінчується блюванням. Нерідко в катаральному періоді буває нежить. Самопочуття хворого або не змінюється, або несуттєво погіршується, зберігається апетит. Катаральний період триває 3-14 днів. Іноді, особливо у грудних дітей, він скорочується до 5-7 днів, подекуди, навпаки, може затягуватися.

Перехід до другого, спазматичного, періоду відбувається поступово. З’являються типові напади спазматичного чи конвульсивного кашлю, що виникає раптово або після коротких провісників (аури): дере в горлі, тисне в грудях, виникає занепокоєння. Напад складається з серії коротких кашльових поштовхів, що йдуть безпосередньо один за одним без передиху на видиху. Потім хворий робить глибокий судомний вдих, що внаслідок спастичного звуження голосової щілини супроводжується свистячим звуком (реприз). Після цього напад продовжується у вигляді таких же кашльових поштовхів із подальшим свистячим вдихом. Протягом нападу кашлю може бути кілька репризів. Чим тяжча форма коклюшу, тим довші напади кашлю і тим більшою кількістю репризів вони супроводжуються. Напад кашлю закінчується відкашлюванням в’язкого прозорого мокротиння, іноді блюванням. При тяжких нападах кашлю мокротиння може мати домішки крові. Блювання після приступу – не абсолютно постійна ознака. Чим тяжча форма коклюшу, тим частіше воно спостерігається. При легкій формі коклюшу блювання трапляється рідко або взагалі відсутнє.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1681 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)

С.О. Крамарєв, д.м.н., професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, головний інфекціоніст МОЗ України

Щороку в світі реєструється близько 50 млн випадків захворювання на коклюш і близько 300 тис. випадків смерті від цього захворювання у країнах, що розвиваються. Летальність від коклюшу в таких країнах сягає 4%. Європейський регіональний комітет ВООЗ поставив за мету скоротити захворюваність на коклюш до 2010 р. до рівня 1 на 100 тис. населення.

Коклюш у дітей: сучасні погляди на захворювання Незважаючи на те що в Україні щепленнями проти коклюшу щороку охоплюється 90-95% дітей, захворюваність на нього залишається на досить високому рівні. Щороку в країні реєструється 3-4 тис. випадків коклюшу серед дітей, переважно віком до 1 року, коли хвороба перебігає особливо тяжко з багатьма ускладненнями та несприятливими наслідками. В Україні реєструються випадки смерті дітей від цієї хвороби.

Збудником коклюшу є бактерія Bordetella pertussis, відкрита у 1906 р. французькими вченими Борде і Жангу. Вхідними воротами інфекції при коклюші є верхні дихальні шляхи. Коклюшна паличка колонізує слизову оболонку гортані, бронхів, бронхіол, а також легеневі альвеоли. Збудник розмножується переважно в ділянці рефлексогенних кашльових зон. Бактеріємії і проникнення збудника в різні органи і тканини при коклюші не відбувається.

Механізм одного з провідних симптомів коклюшу – спазматичного кашлю – найбільш повно й переконливо пояснює концепція А.І. Доброхотової, І.О. Аршавського і В.Д. Соболівник, згідно з якою безупинний потік імпульсів, що надходить з боку рецепторів слизової оболонки дихальних шляхів під впливом коклюшного токсину, призводить до виникнення в ЦНС стійкого вогнища збудження дихального центру, що характеризується ознаками домінанти за О.О. Ухтомським. Збудження із домінантного вогнища іррадіює на прилеглі центри (блювальний, судиноруховий, тонічної іннервації гладких м’язів та ін.), що проявляється відповідною клінічною симптоматикою: блюванням, виразною схильністю до генералізованого судинного спазму (артеріальної гіпертензії), спазмом дрібних бронхів, голосової щілини, судомним посмикуванням і навіть нападами клоніко-тонічних судом скелетних м’язів, порушенням функції сфінктерів. Напади коклюшного кашлю розвиваються не лише в результаті імпульсів, що надходять з боку дихальних шляхів, а й у відповідь на подразнення рецептивних ділянок, що не мають жодного відношення до кашльового рефлексу (наприклад, при огляді зіва, ін’єкціях, значних звукових подразненнях, яскравому світлі та ін.). Унаслідок інертності, властивої домінантному вогнищу, напади судомного коклюшного кашлю можуть спостерігатися тривалий час після ліквідації інфекційного процесу, зумовленого наявністю збудника. У разі виникнення інших, сильніших центрів збудження домінантне вогнище гальмується. Цим механізмом, очевидно, можна пояснити припинення нападів коклюшного кашлю під час захопливої гри.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1676 | Додав: Татіка | Дата: 25-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Щеплення потрібне, щоб захистити від хвороби малюка, але в той же час - велика загроза, що власне щеплення спровокує серйозну хворобу. ТСН-Варта: як вберегти дитину від небезпеки щеплення

Зараз в прокуратурі України перебувають кілька справ, в яких розслідують можливий взаємозв'язок між вакцинаціями та смертями українських дітей - зокрема, Антона Тищенка та немовлят Запорізької та Донецької областей. Маючи ще кілька трагічних випадків на руках, вартові ТСН дослідили якість та обов'язковість щеплень у нас та в Німеччині.

Маленька Віка Курпас уже 2 роки не встає з дивана. Через недугу. Про неї батьки випадково дізналися, коли дівчинці було три.

Коли дитина упала, батьки зробили знімок і виявилося, що у Віки – патологія. От тільки яка саме патологія – медики ніяк не могли второпати. Віці ставало дедалі гірше. Хвороба атакувала спину - почали руйнуватися два хребці. Дівчинку вивертало від болю та знеболювальних.

Здоров'я наших дітей | Переглядів: 1404 | Додав: Татіка | Дата: 17-Вер-2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024