Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПт, 19-Кві-2024, 20:18

НАШІ ДІТКИ

Меню сайту
Категорії розділу
Notabene [58]
Варто задуматись
Репродуктивне здоров'я і планування вагітності [17]
Від планування до вагітності
Календар вагітності [43]
Все що відбувається з моменту зачаття і до народжуння
Відеогід по вагітності [40]
Відео і питання вагітності розбиті по місяцях. Усе що потрібно знати враховуючи календар вагітності
Вагітність та пологи [55]
Все про планування, вагітність, пологи і післяпологовий період
Грудне вигодовування [14]
Питання пов'язані з годуванням дитини грудьми
Здоров'я наших дітей [40]
Статті про здоровий спочіб життя, хвороби, лікування, поради.
Психологія дитинства [31]
Все про діточок від народження до університету
Перший рік життя [17]
Я зявився на світ. Росту і розвиваюсь. Особливості розвитку на першому році життя
Дитячий садок [3]
Статті про психологію розвитку дошкільнят, особливості вступу в дитячі навчальні заклади та психологія
Дитячий гороскоп [13]
Школа лікаря Євгена Олеговича Комаровського [9]
Практичні поради від відомого лікаря
Родинне життя [11]
Статті присвячені різним побутовим питанням, психології, відпочинку та ін
Краса і здоров'я [9]
Статті присвячені красі, здоровому способу життя, спорту.
Свята, традиції, обряди [31]
Все про підготовку до свята, традиції, обряди, поради, історія
Аборт... [17]
Все про аборт, наслідки, причини та відмовки. Все про найстрашніший необдуманий крок
Прогулянка [4]
Цікаві розповіді про прогулянки рідним містом і не тільки...
Робота в інтернеті [3]
Працюємо не виходячи з домівки. ІнформацІя для замовників. Все про цікаву роботу і можливості заробітку в інтернеті.
Кулінарія [4]
Все не тільки про смаколики та їх походження, але і самі смачні рецепти
Оранжерея [0]
Все про зелених улюбленців. Новини, фото, догляд і просто рекомендації по догляду та вихвалянки
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 308
Статистика

Хто в онлайні 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Статті

Головна » Статті » Вагітність та пологи

У категорії матеріалів: 55
Показано матеріалів: 31-40
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Комментарям · Переглядам

Підготовка до пологів - Вчитися народжувати - 
екзотика або необхідність

Багато хто напевно погодиться з тим, що період вагітності має свою, ні з чим не порівнянну ауру, коли життя набуває новий сенс, нові відтінки. Наше існування наповнюється якимсь особливим внутрішнім світлом, відчуттям покладеної на нас високої місії.
Дійсно, більшість майбутніх мам, намагаючись передати свій новий стан, описують відчуття безмежної відповідальності, з яким раніше просто не доводилося стикатися. Здається, чого б тільки не зробила, щоб дитина народилася здоровою і міцною.
Для чого ми ходимо в "школу”?
Вагітність та пологи | Переглядів: 1049 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)


Загальне - Повторення - мати учення Чого можна 
чекати від повторних пологів Досвід - велика справа…

Якщо порівнювати перші і другі пологи (звернете увагу, таке порівняння справедливе тільки для нормальних пологів, що протікають без ускладнень), то другі, як правило, проходять легше. Пояснюється це дуже просто: жіночий організм вже "навчився” народжувати.
Шийка матки і м’язи, що оточують піхву, тепер еластичніші, адже вони вже колись розтягувалися і розсувалися головкою первістка. Тому при повторних пологах, як правило, шийка матки відкривається швидше, а сутички результативніші. Як сказав би фізик, скорочення відбувається з великим ККД.
Другий період пологів, коли в результаті потуг, власне, і відбувається народження дитини, теж протікає швидше. Знаючи з досвіду, що таке потуги, жінка відразу, не втрачаючи часу на "пристрілку”, тужиться правильно і з потрібною інтенсивністю - звичайно, якщо є чим. (Сила потуги залежить від сили м’язів.
Тому, якщо прес не розвинений або м’язи, розтягнуті попередньою вагітністю, не відновилися, другий період пологів може затягнутися). Всі перераховані обставини зазвичай приводять до скорочення тривалості пологів: в середньому вони тривають не більше 6-8 годин (тоді як перші пологи - 10-12 і більше годин).

Між першими і другими пологам може пройти багато років, але цей досвід не забувається - він залишається в підсвідомості і згадується в потрібний час. Досвід перших пологів сприяє психологічній стійкості, а вона дуже навіть важлива для благополучного завершення справи.
Чудово, коли жінка знає, чого їй чекати, як поводитися, коли і як дихати, де масажувати, щоб зменшити біль, і коли вона розуміє, які важливі для неї і для малюка ради, а деколи і команди акушерів. Будь-яка людина, що вже має досвід в справі, яка його знов чекає, менше турбується, менше його боїться. Так само - і з пологами.

Давно відомо, що страх перед пологами підсилює суб’єктивне відчуття цього самого болю. Тому при повторних пологах, коли ці страхів зазвичай менше, жінкам набагато рідше потрібне знеболення. І найголовніше, вона вже знає, що це таке - відчути свого крихту у себе на животі, почути його перший крик.
Це допомагає концентруватися не стільки на процесі пологів, скільки на їх щасливому закінченні.

Нарешті, при нормальних повторних пологах жінка менше втомлюється, швидше відновлюється і фізично і емоційно.

…але ризик залишається

Але, на жаль, не дивлячись на загальну тенденцію до полегшення повторних пологів, є обставини, які можуть їх обважнювати Це вік жінки, - ближче до сорока років.
Після тридцяти п’яти частіше виникають генетичні аномалії плоду, у зв′язку з "букетом” хронічних захворювань, що накопичилися, важче протікає вагітність, частіше виникають ускладнення в пологах.
Багатоплідна вагітність, аборти і викидні між першими і подальшими пологами (особливо якщо їх було декілька), перенесені між пологами запальні захворювання жіночих статевих органів можуть привести до ускладнень в повторних пологах. По спостереженню акушерів, другі пологи бувають легшими перших, а ось четверті і подальші пологи часто проходять важче із-за "зносу” жіночого організму.

Часто жінки бояться народжувати повторно із-за проблем, що виникли в перших пологах. Давайте спробуємо розкласти їх "по поличках”.

1. Мама і її первісток здорові, проте пологи протікали з ускладненнями. В цьому випадку абсолютно необов′язково, що все повториться. Жінка могла бути, наприклад, дуже молодою або не готовою до пологів фізично і (або) емоційно - адже це можна виправити.

Якщо під час перших пологів із-за слабкості пологової діяльності лікарям доводилося вдаватися до лікарських стимуляторів, або якщо перша дитина неправильно лежала в матці (при тазовому передлежанні пологи проходять важче, при поперечному положенні можливо тільки кесаревий перетин), то це здійснено не означає, що неприємності повторяться.

2. У мами хронічне захворювання (цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, порок серця, бронхіальна астма і т.п.). Зменшити ризик ускладнень або зовсім уникнути їх допоможуть відповідне обстеження, лікування і, найголовніше, постійно спостереження у фахівців під час вагітності. Народжувати при важких хронічних захворюваннях треба в спеціалізованих пологових будинках.

3. Кесаревий перетин при перших пологах. Доводиться визнати, що серед акушерів немає єдиної думки з цього питання. Останніми роками техніка подібних операцій удосконалилася, що дає можливість жінці надалі народжувати через природні родові шляхи.

Проте, рухомі бажанням максимально забезпечити здоров′я дитини і його матерів, багато лікарів вважають за краще вести повторні пологи також із застосуванням кесарева перетини. Проте, якщо ви народили першу дитину з допомогою кесарева перетини, це не означає, що ви приречені на повторну операцію, можливо, знання про правильне дихання і поведінку в пологах вам ще стануть в нагоді.
При рішенні питання про ведення других пологів важлива причина першого кесарева перетини. Наприклад, крайній ступінь звуження тазу, важке хронічне захворювання у мами напевно примусять лікаря піти на повторну операцію.

Вагітність та пологи | Переглядів: 1346 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Пологи - фізіологічний процес вигнання плодового яйця з матки після досягнення плодом зрілості і життєздатності. Таке наукове визначення родового акту. Але воно не дає нам повного уявлення про те, який абсолютно влаштований цей процес і наскільки він значущий для людини і природи…

В історичному плані цікава думка Гіппократа, який вважав, що пологи починаються тому, що із-за голоду, що наступив до кінця вагітності, плід сам виходить з порожнини матки, упираючись ніжками в її дно. Також існувала думка, що, коли плід зростає до певного розміру, він не уміщається в матці і, відштовхуючись від її дна, виходить назовні.
Надалі були висунуті різні теорії настання пологів: механічна, ендокринна, плацентарна, імунна, хімічна, гормональна. В різний час вони підтверджувалися і спростовувалися численними ученими і клініцистами, але в той же час в сукупності вони указували на складність змін, що відбуваються в організмі вагітної жінки перед пологами і в процесі пологів.
Вагітність та пологи | Переглядів: 8264 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 4.5/2 | Комментарі (0)


Вагітність -
 Токсикоз Позбавлення від токсикозу Перші місяці вагітності - це час революційних змін не тільки у фізіології жінки, але і в її психології. У внутрішньому, сокровенному просторі її "Я”, з’явився простір іншої людини, з існуванням якого треба не просто вважатися, а можливо, доведеться перебудувати все життя, змінити всі плани.
Не кожна жінка може легко і безболісно прийняти ці зміни.
Навіть якщо дитина бажана і довгождана - грандіозність події, що відбулася, захоплює всі подумування жінки, примушуючи її хвилюватися: ” Як складатиметься далі моє життя? Як протікатиме вагітність? Що буде з моєю кар’єрою? Чи зможу я забезпечити своєму малюкові гідне майбутнє? Чи буду я хорошою матір’ю?” Подібні тривоги можуть викликати не тільки відчуття втоми і дратівливості, але навіть стати причиною токсикозу.

Вагітність та пологи | Переглядів: 1285 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 4.0/1 | Комментарі (0)

Вагітність - Обережно 
Високий тиск Іноді майбутні мами лінуються дотримувати наказаний лікарем графік відвідин жіночої консультації, вважаючи себе цілком здоровим. Їм здається, що по допомогу слід звертатися тільки при поганому самопочутті.

На самій же справі деякі хвороби спочатку розвиваються непомітно, і лише фахівець здатний відмітити тривожні симптоми. Одні з них - це високий кров′яний тиск. Чим високий тиск небезпечний для жінки і майбутньої дитини, розповідає акушер-гінеколог Олена МУХИНА.

- Нагадаєте, будь ласка, який тиск вважається високе і як його виявляють?

- Як вам напевно відомо, апарат вимірює тиск відразу по двох параметрах: коли серцевий м’яз скорочується (тиск систоли) і коли серце знаходиться у спокої між цими скороченнями (дістолічеськоє тиск). Тому коли вам говорять ваші показники, наприклад 110/80, то перша цифра характеризує тиск систоли, друга - дістолічеськоє.
Якщо перша цифра 140 або вище, це означає підвищений (високе) тиск потоку крові на стінки артерій, і у лікаря з’являються всі підстави побоюватися за стан здоров′я майбутньої мами і її малюка. Фахівець може поставити діагноз "гіпертонія” і при нижчих показниках, якщо вони значно зросли в порівнянні із звичайною для жінки нормою.

Проблеми від високого тиску випробовує кожна десята вагітна жінка. У більшості з них до вагітності тиск був в нормі і таким же воно стане після пологів. Але серед майбутніх мам є і такі, у яких гіпертонія (високий тиск) спостерігалася задовго до початку вагітності, лікарі відносять їх до хроніків.
Незалежно від того, давно або зовсім недавно виявлено у вагітної жінки це захворювання, вона повинна знаходитися під строгим контролем лікаря.

При кожних відвідинах консультації у жінки, чекаючої малюка, вимірюють тиск, і якщо показники турбують лікаря, він негайно приймає заходи, щоб запобігти можливим ускладненням від високого тиску.
Вагітність та пологи | Переглядів: 8542 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)


Підготовка
 до пологів - Як навчитися народжувати


Що ми знаємо про народження людини на світло? Коли приходить час задуматися над цим, ми розуміємо, що знаємо про це дуже мало. Звичаї і традиції, що готували молоду жінку до материнства, пішли з нашого життя.
І що ж прийшло їм на зміну? Лікар в жіночій консультації розповість Вам про всілякі патології, мама або близька подруга про свої важкі пологи в пологовому будинку, а кіно і література барвисто зобразять картину родових мук. І ось вже вагітність представляється нам як діагноз, а пологи як небезпечна операція.
Як жінці справитися з інформаційним вакуумом і численними стереотипами, які існують в суспільстві навколо вагітності і пологів?

У всьому цивілізованому світі існує розвинена система спеціального навчання подружніх пар, чекаючих появи дитини. Більшість лікарів погоджуються з тим, що серед жінок, що пройшли попередню підготовку до пологів, кількість родових травм різко знижується. Навіть високий рівень розвитку медичних технологій не гарантує благополучний перебіг пологів.

Лікарі не можуть за жінку виконати її місію - народити здорового малюка. Настав час прийти до розуміння, що тільки усвідомлений підхід до пологів, активна участь жінки в пологах дійсно важливі для здоров′я малюка. У чому ж полягає підготовка до пологів?

Можна прочитати велику кількість спеціальної літератури, проглянути учбові відеофільми, звернутися за порадою до лікаря, що спостерігає Вас. На жаль це не досить, щоб подолати страх перед пологами. Вагітність це кризовий період в житті жінки, коли відбуваються значні зміни не тільки в її фізіології, але і психології.
Вона ставати чутливіша до різного роду переживанням, тривогам і страхам, які можуть привести до стану стресу. Адже від того, як жінка проживе цей період, залежить дуже багато що, в першу чергу здоров′я майбутньої дитини.

Вагітність та пологи | Переглядів: 1381 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)


Вагітність - Зайва вага і живлення під час вагітності 
пиття і набряки Як важливе правильне харчування і відсутність зайвої ваги під час вагітності для того, щоб народити здорову дитину, - про це повинна пам’ятати майбутня мама.

- Яка надбавка в зайвій вазі вважається нормальною за час вагітності?

- Фахівці упевнені: вісім-десять кілограмів за дев′ять місяців - це нормально. Зазвичай зайву вагу під час вагітності набирають, починаючи з четвертого місяця. Проте є думка, що строгих рамок не існує, все залежить від конкретної людини.
Наприклад, для худих жінок зайву вагу в пару кілограмів не представляють ніякій небезпеці і зазвичай не свідчать ні про яке відхилення. А ось повним мамам необхідно стежити, щоб зайва вага була мінімальною і контролювати живлення під час вагітності.

- Чому шкідливо набрати зайву вагу під час вагітності?

- Зайва вага під час вагітності може привести до ускладнень під час вагітності, при яких негативні наслідки позначаться в першу чергу на матері. Крім того, підвищується ризик гіпертонії, і повернення до колишньої фігури - при неправильному живленні під час вагітності, - після пологів йтиме поволі.

- Якщо у мене була зайва вага і раніше, чи потрібна дієта під час вагітності?

- Ні, і ще раз немає. Живлення під час вагітності повинне бути повноцінним - не можна сідати ні на які дієти для схуднення, особливо самостійно, не проконсультувавшись з фахівцем. Лікар повинен стежити за тим, як схуднути, вказати, що коли є, які продукти необхідні для вас і майбутнього малюка, в чому міститься більше всього білків, калорій, мінеральних речовин і вітамінів.
Але накакие навіть кращі дієти, щоб схуднути!

- Хто частіше набирає зайву вагу за час вагітності?

Вагітність та пологи | Переглядів: 2005 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Плюси і мінуси загальноприйнятих гігієнічних процедур

Після надходження в пологовий будинок більшість наших співвітчизниць проходять через обов′язкові процедури, які перетворилися на своєрідний ритуал: виголювання промежини і клізму. Далеко не всі пацієнтки медичних установ розуміють, для чого здійснюються ці маніпуляції. Виникає питання: а чи обов′язкові вони?

Спершу викладемо ті міркування, якими керується персонал пологових будинків.

Підготовка до пологів - Пологовий будинок починається з клізми Клізма

Нерви, що йдуть до прямої кишки, сечового міхура і матки, проходять через одне нервове сплетення. Тому імпульси, що відносяться до матки, поступають і до сусідніх органів, стимулюючи і їх скорочення і спорожнення.
З іншого боку, унаслідок тієї ж содружественності, заповнена сечового міхура і прямої кишки перешкоджає як максимальному скороченню, так і максимальному розслабленню матки, що заважатиме матці в її важкій роботі. При спорожнених сусідніх органах головці дитини надається більше свободи при проходженні по родових шляхах.
Під час просування передлежачої частини (як правило, головки дитини) вміст кишечника може бути видавлений просто механічно. Відповідно, можливе забруднення як дитини, що народжується, так і родблока.
Вагітність та пологи | Переглядів: 4481 | Додав: Татіка | Дата: 13-Лип-2010 | Рейтинг: 1.0/1 | Комментарі (0)

Як правило, при вигляді вагітної жінки виникають позитивні емоції, особливо у дівчат і жінок, які вже починають замислюватися про те, що і у них коли-небудь буде малюк. Відбулися мами також з розчуленням дивляться на чужій животик, що округляється, згадуючи себе такими ж.

Бажаючі стати мамами жінки думають про вагітність як про щось чарівному і неймовірно щасливому, це мрія, мета, невгамовне бажання, яке викликає бурю емоцій. Вагітність і справді щастя й дар, заради якого варто було народитися жінкою. Але от самі майбутні мами, завагітнівши, часто забувають про це. Те, що здавалося таким безхмарним і світлим привносить не тільки квіти, але й шипи в їхнє життя.

Будь-яка вагітність, навіть найбажаніша (а тим більше незапланована) приводить жінку в стан шоку. Тільки що вона була сама собі господиня, як раптом дві смужки на тесті позбавляють її спокою. Питання, смішні і серйозні, про майбутнє і про миттєву:

  

Вагітність та пологи | Переглядів: 1857 | Додав: Татіка | Дата: 30-Кві-2010 | Рейтинг: 5.0/1 | Комментарі (0)


У на
шому житті багато приголомшливих подій, моментів, коли світ перевертається, і все круто змінюється. Для жінки таким моментом, безсумнівно, є вагітність. Бачачи дві заповітні смужки, за великого бажання мати дитину, у свідомості жінки вже формується образ себе, як матері, і всі її сподівання і мрії вже кружляють навколо маленької людини, що зайняв велике місце в її житті.


З цього моменту, щоб жінка не робила, вона робить це з оглядкою на своє положення. Кардинально змінюється все, тепер бал править змінився гормональний фон, готуючи організм до материнства. І ось, через визначений терм
ін на світ з'являється центр всесвіту, маленький Будда, просто дитина. З лишком відплачується жінці за тяжкі муки пологів можливістю притиснути до грудей і тремтів грудочку і почути перший крик свого малюка, і, здається, попереду чекає суцільне нескінченне щастя, але. ... І це «але» відразу ж повертає жінку з небес на землю.

Вагітність та пологи | Переглядів: 1173 | Додав: Татіка | Дата: 30-Кві-2010 | Рейтинг: 0.0/0 | Комментарі (0)

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту

  • "НАШІ ДІТКИ" © 2024